Сусрет карловачких ђака у Ариљу

На празник светих бесребреника Козме и Дамјана у некадашњем седишту моравичких епископа окупила се генерација карловачких ђака 1999-2003 г. Света Литургија је почела у 9 часова, а након Литургије старешина цркве светог Ахилија протојереј Драган Стевић поздравио је госте и пожелео им пријатан боравак у Ариљу. Организатор сабрања, ариљски ђакон, заблагодарио је својим клупским другарима што су одвојили своје време и дошли да заједниче у љубави, да се подсете свих драгих успомена од пре дванаест година и да уживају у предивном простору ариљске светиње.

Многи од њих су први пут били у Ариљу. Након свете Литургије и послужења сви окупљени су учествовали у трпези уз пратњу тамбурице и у приметно добром расположењу.

Они који су долазили из далека имали су част да претходне ноћи коначе у оближњем селу Прилипцу, где их је отворена срца дочекао свештеник Милан Поповић.