Слава манастира Згодачице

dscn2774Света обитељ манастира Згодачице прославила је данас свога заштитника Светог Великомученика Димитрија. Радост празника употпунио је долазак и служење Архипастира Епархије жичке Његовог Преосвештенства Епископа Јустина. Преосвећеном су на светој Литургији саслуживали Архијрејски намесник жички протојереј Миломир Радић, парох рујански јереј Владимир Стефановић, настојатељ манастира јеромонах Стефан (Чкоњевић), као и многобројни верни народ који је узео учешћа у служби саборним појањем, тако да се целим бићем могла осетити радост празника.

У беседи Владика Јустин је честитао храмовну славу свима који су окупили на овом светом сабрању. Говорио је о животу Великомученика Димитрија, подсетивши да наш живот у Христу из дана у дан треба да буде непрекидна борба, уздржање и труд. То је подвиг љубави, кроз који задобијамо венац истинског живота. Тиме ми постајемо сведоци Христови, а сведок и мученик на грчком се кажу исто (μάρτυρος). Свети Димитрије Солунски је сведочио Христа. Зато је страдао, зато је велики, јер је у Име Христово добио венац непропадљиви.

Након причешћивања Телом и Крвљу Господа Исуса Христа обављено је ломљење славског колача у славу и част Светог заштитника овог храма на спасење свих који у њему узносе молитве Господу, Пресветој Богородици и свим угодницима Божијим.

протођакон Алексндар Грујовић