Слава Храма Светих Кирила и Методија на Копаонику

Нови храм на Копаонику посвећен равноапостолној браћи, Светим Кирилу и Методију, трећу годину за редом прославља своју славу.

Светом Литургијом началствовао је архијерејски намесник студенички протонамесник Данило Петровић уз саслужење протојереја Радована Радосављевића, јереја Милована Крупниковића, јереја Немање Тимотијевића и старешине храма јереја Бранка Росића.

У надахнутој беседи, отац Данило нас је подсетио на житије ових Божијих угодника и њихов допринос у просвећењу Словена. Такође је изразио захвалност нашем духовном оцу, Епископу Јустину, на благослову да Копаоник добије величанствен храм.

Старешина храма се захвалио свима присутнима, а посебно ученицима ОШ „Јошаничка Бања“ који су својим радовима на тему „Света браћа Кирило и Методије“ и пригодним програмом након Свете Литургије улепшали прославу празника.

Овогодишњи домаћин Милан Кнежевић, члан ЦО Јошаничка Бања је за присутни верни народ уприличио трпезу љубави испред храма.

Угоститељски објекти „Хотел Путник“ , „Рио“ и „Олга Дедијер“ пружили су свесрдну подршку у организацији прославе храмовне славе.

Јелена Росић