Слава храма Богојављења у Врдилима

Парохијани врдилске парохије били су почаствовани што је Његово Преосвештенство Епископ жички Господин Јустин после дужег низа година, на празник Христовог крштења, светом архијерејском Литургијом у храму Богојављења у Врдилима, заједно са њима прославио храмовну славу. Епископ Јустин је началствовао литургијским сабрањем уз саслужење протојереја Миломира Радића, протојереја Радоја Санда, протојереја Часлава Ристића и протођакона Александра Грујовића.

Владика је освештао воду, а присутном верном народу парох врдилски протојереј Часлав Ристић је упутио пастирску беседу.

Преосвећени Епископ жички Јустин доделио је грамате најзаслужнијим парохијанима врдилске цркве, а Црквена Општина Врдила захвалнице заслужним верницима.

Након свете Литургије, честитајући храмовну славу, Владика је произнео своју архипастирску беседу и поучио верни народ.