Слава болничке капеле Св. Нектарија Егинског у Краљеву

Милошћу Божијом и благословом Епископа жичког господина Јустина, као и разумевањем надлежних власти у градској болници у Краљеву где је постојала потреба за богослужбеним простором, нашој Цркви додељен је простор за капелу која је посвећена Светом Нектарију Егинском чудотворцу.

На дан спомена овог дивног угодника Божијег, у недељу 22. новембра Свету Литургију служио је Архијерејски намесник жички протојереј Миломир Радић уз саслужење старешине капеле протојереја-ставрофора Мирослава Јаковљевића и ђакона врњачког Ненада Јаковљевића. Литургији су присуствовали и лекари болнице као и велики број верног народа који се причестио Светим Тајнама.

Након резања славског колача отац Миломир се обратио пригодном беседом говорећи о светитељу и чудотворцу Нектарију и захвалио свим лекарима ове установе на својој пожртвованости у раду. Потом се старешина капеле отац Мирослав захвалио свима на труду да ова капела буде приведена својој намени и буде свима на корист. Уследило и послужење за све присутне.

ђакон Ненад Јаковљевић