Састанак свештенства пожешко-ариљског намесништва

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа жичког господина Јустина, а на иницијативу Архијерејског намесника пожешког протојереја-ставрофора Ненада Величковића, у пожешком селу Расна одржан је 06. марта 2016. године  састанак свештенства пожешко-ариљског намесништва. Након вечерње службе у храму Вазнесења Господњег отац Ненад је угостио браћу свештенике у сали парохијског дома. Састанак је одржан у атмосфери братске љубави, међусобног разумевања и искрене жеље да се унапреди црквени живот. Искоришћена је прилика да се укаже на одређене богослужбене, административне и финансијске аспекте функционисања црквених општина. Изнесени предлози и сугестије наишли су на добар пријем код свештенства, тако да је састанак завршен са јасно дефинисаним закључцима о томе како и шта треба урадити у наредном периоду.

ђакон Александар Каранац