Сабрање свештенства намесништва Пожешко-ариљског у Прилипцу

Прилипац, 20. април 2016. године

Пожешко село Прилипац и црква Рођења Пресвете Богородице били су место окупљања и исповести свештенства пожешког намесништва. По благослову Његовог Преосвештенства Епископа Жичког господина Јустина у овој задужбини светог кнеза Лазарa Тајну Исповести вршио је синђел Герман Авакумовић, игуман манастира Јежевица код Чачка. Након тога уследила је Литургија Пређеосвећених Дарова којој је началствовао протојереј Драган Стевић уз саслуживање јереја Крсте Лазића, ђакона Младена Миливојевића и Немање Тимотијевића.

За топлу добродошлицу и осећај хришћанске љубави постарао се домаћин протонамесник Милан Поповић, који је своју сабрaћу угостио у сали парохијског дома.

ђакон Александар Каранац