Рукоположење у Ратини код Краљева

DSC_7182_prva

У Недељу другу – Томину, 19. априлa 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин началствовао је светом архијерејском Литургијом у храму Рођења Светог Јована Крститеља, у Ратини код Краљева.

Преосвећеном владики су саслуживали архимандрит Дамјан (Цветковић), протосинђел Сава (Илић), протојереј Небојша Дабић, протојереј Обрад Радојевић и протојереј Драган Туба.

Том приликом владика Јустин  је рукоположио, у чин ђакона, Предрага Радојевића из Кушића.

Епископ Јустин је присутним верницима у својој беседи, о „неверном“ Томи, скренуо пажњу да се кроз пост и молитву припремамо за сусрет са Господом, и да искористимо Томино привремено неверје, и да, као и свети Тома, осведочимо да је Исус Христос, заиста, Господ, Бог наш и једино спасење наше.

Братство храма је за Епископа, свештенство, новорукоположеног ђакона, његову породицу и пријатеље и верни народ, приредило трпезу љубави.

Љиљана Видаковић