Рукоположење у Брекову код Ариља

На празник светог апостола Матије, у суботу, 22. августа 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин учинио је канонску визитацију селу Бреково код Ариља и одслужио свету архијерејску Литургију у храму светог Николаја Мирликијског из 16. века. Преосвећеном владики су саслуживали архијерејски намесник пожешко-ариљско протојереј-ставрофор Ненад Величковић, протојереј-ставрофор Дмитар Луковић, протојереји Војко Михаиловић и Иван Радовановић и ђакони Александар Грујовић и Младен Миливојевић.

Молитвеног учешћа узео је председник општине Ариље г. Милан Николић са сарадником г. Драгишом Терзићем, као и мноштво верног народа из Брекова и околних села. Велику радост на евхаристијском сабрању учинила су деца која су својим умилним гласовима доприносила лепоти богослужења.

У току Литургије, Епископ Јустин је, у чин свештеника, рукоположио ђакона Владимира Благојевића из Крагујевца који ће бити распоређен као војни свештеник у касарни „Лађевци“ код Мрчајеваца.

У својој беседи, владика Јустин је честитавши оцу Владимиру на рукоположењу говорио о васпитању деце личним, родитељским примером. Ако желимо да деца нешто ураде, није довољно само говорити о томе већ то и спровести у своме животу а деца ће видети поступке својих родитеља и усвајати их – рекао је владика.  Владика је још додао да је важна љубав, слога и једномислије у породици између супружника јер ће их тада Господ благословити а деца ће у таквој атмосфери бити срећнија и задовољнија. Исто тако је и у Цркви Божјој где се ми свакодневно молимо за јединство и једномислије у Духу Светому.

Након Литургије, Преосвећени владика Јустин је освештао реконструисани парохијски дом који се налази у порти храма, а затим, сабрање је настављено у трпезарији где је, благодарећи надлежном пароху јереју Војку Михајловићу и црквено-управном одбору, припремљено послужење за све присутне.