Прослављено Васкрсење Христово у Белановици

DSC_5644Васкрсење Христово, као најрадоснији хришћански празник, се у Белановици прославио у препуној Цркви. Свету Литургију су служили старешина храма јереј Благоје Видаковић и пензионисани свештеник Раткo Радојичић. Богу хвала, ове године је било много више верника него прошлих година.

Причестили су се скоро сви верници који су дошли. Света Литургија је била празнична и радосна, са пуно деце и насмејаних лица.Након Литургије су вредне домаћице припремиле доручак у црквеној  трпезарији, за нашу радосну хришћанску заједницу. За најмлађе је било организовано такмичење у разбијању јаја, а најуспешнији су добили пригодне поклоне. Остала деца су добила симболичне поклоне да их подсећају на овај велики празник.

Деца и одрасли, из Белановице и околних места, благодат и радост коју су доживели у храму на данашњи празник препричаваће и носити дуго у својим срцима.

Христос Воскресе! Ваистину Воскресе!

Љиљана Видаковић