Слава манастира Вујан

SAX_2321На дан када наша Света Црква прославља Сабор Светог Архангела Гаврила, Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Вујан. Епископу су саслуживали: архимандрит Јован (Никитовић), Архијерејски намесник љубићки јереј Никола Вучетић, Архијерејски намесник таковски протојереј – ставрофор Аранђел Даниловић, протонамесник Драган Ђорем, протојереј Владан Милосављевић, протођакон Александар Грујовић и ђакон Предраг Радојевић.

Међу верним народом у литургијском сабрању су присуствовали и председник општине Горњи Милановац г. Дејан Ковачевић, као и г. Бора Јаковљевић са својим сарадницима.

Својим појањем Литургију су улепшале монахиње из манастира Благовештење.

После прочитаног Јеванђеља, Владика се обратио сабранима упућујући их на важну улогу коју је Архангел Гаврило имао као благовесник домостроја спасења. Истакао је да се Архангел Гаврило пре јављања Дјеви Марији јавио и њеним родитељима Јоакиму и Ани, као и да је поучавао Мојсеја у пустињи како да напише књигу Постања. Предање Цркве Архангела Гаврила убраја у највиши чин небесних сила.

По завршетку Литургије Владика је преломио славски колач и честитао манастирску славу настојатељу вујанске обитељи архимандриту Јовану (Никитовићу). Празнично заједничарење је настављено у конаку манастира, где је припремљена трпеза љубави за све присутне.

„Војсковођо небеских војски, непрестано те молимо ми недостојни, да нас твојим молитвама заштитиш као заклоном крила твоје непропадљиве славе. Чувај нас који падамо на колена и усрдно вапијемо: Избави нас од беда као поглавар вишњих сила“.

Гордана Гавриловић