Прослављен Спасовдан у манастиру Рачи

DSC_5173На празник Вазнесења Господњег 09. јуна 2016. године,  Епископ жички г. Јустин je служио Свету Архијерејску Литургију у манастиру Рача, где је прослављена храмовна слава.

Епископу су саслуживали: настојатељ манастира Раче отац Герман, настојатељ манастира Карно отац Лука, настојатељ манастира Моравци отац Јефрем, Архијерејски намесник рачански протојереј Милинко Лукић, старешина храма у Бајиној Башти јереј Владимир Васиљевић и ђакон Александар Грујовић.

Том приликом Његово Преосвештенство Епископ  Јустин  одржао је поучну беседу и  заблагодарио Господу на дару који нас је сабрао да у овој древној светињи прославимо Име Божије.

У склопу литургијског сабрања обављен је и литијски опход око храма, а затим је принета молитва Господу за упокојење преминулих војника, војсковођа, ктитора, приложника, свештенослужитеља, служитеља и за све упокојене житеље ове свете обитељи.

Литургији су присуствовали председник општине Бајина Башта господин Радомир Филиповић, народни посланик у Скупштини Србије Младен Лукић, као и представници полицијских и других општинских структура. По завршетку литургијског сабрања обављена  је и славска трпеза љубави. Преосвећени Владика се захвалио архимандриту Сави (Ристићу) на љубави и труду које је свих претходних година пројављивао према манастиру и верном народу овога краја.

Манастир је ове године имао и домаћина славе, а то је приватни предузетник г. Предраг Митровић из Раче који је са својом породицом био учесник у припреми славске трпезе.

протојереј Милинко Лукић