Прослава Илиндана у Драгачеву

Дана, 2.августа 2015. године, прослављена је храмовна слава Свети пророк Илија у селу Рти код Гуче. Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Милош Јовановић, свештеник у пензији, уз саслужење јереја Мирослава Миленковића, пароха лучанског и парохијског ђакона Момчила Славковића.

У литургијском прослављању овог празника, учествовао је велики број верног народа, како из Драгачева тако и из околине.

У наставку свете Литургије обављена је литија око Храма и преломљен славски колач, након чега се верном народу обратио Архијерејски намесник драгачевски, протојереј-ставрофор Милун Ивановић. Прота се прво захвалио ктитору овога храма, Миленку Костићу, који га је подигао 2013.године, за подсећање на своје претке, себи и потомству за здравље и народу на богослужење, а потом верном народу и овогодишњим домаћинима захвалио на великом труду око припреме прославе Светог пророка Илије.

Домаћини данашње славе су била браћа Милован и Милорад Костић, а пола славског колача предали су Миљку Сретеновићу, чиме је симболично одређен домаћин славе за идућу годину.
Свечано славље настављено је трпезом љубави у порти храма.

вероучитељ Никола Ивановић