Прослава храмовне славе у Горачићима

,,Изабраној од људског рода и рођеној од нероткиње, Пречистој Дјеви Марији, саставимо похвалу, јер Њеним рођењем, започе се дело нашег спасења и долазак Избавитеља објави се. Зато јој радосно ускликнимо:
Радуј се, Пречиста Дјево Мајко Спаситеља света, од почетка века унапред изабрана!“

14438874_10207117659447804_397518961_oГорачићка црква посвећена Рођењу Пресвете Богородице обележила је данас, 21. септембра, своју храмовну славу.

Свету Литургију служили су Архијерејски намесник моравички протојереј-ставрофор Гмитар Милуновић, протојереј Љубиша Јанковић, пензионер из Чачка и јереј вички Милун Стефановић уз присуство јереја котрашког Божидара Селенића,ј ереја тијањског Ивана Јовановића, као и многобројног верног народа из горачићке парохије, моравичког и ивањичког округа.

У беседи  протојереј Љубиша Јанковић истакао је значај данашњег празника: ,,Али нека се данас, на дан рођења Богомајке, још више радује Једна, Света, Саборна и Апостолска Црква гледајући своју славу Дјеву Марију која ће је одвести ка победи, слави и Царству Небеском. Напослетку, нека се данашњем  великом дану радује и свака хришћанска душа славећи преблагу Мајку сваког брата хришћанина, јер она својом милошћу штити и брани све нас, а својим посредством она нас заступа и наше молитве приноси пред престолом свемогућег Творца. Амин “

Верни народ је након  завршетка Свете Литургије и  резања славског колача прешао у парохијски дом, где су домаћини припремили богату трпезу љубави за све присутне. За време свечаног ручка, парох горачићки протонамесник Горан Јанковић се у беседи захвалио свим присутним свештеницима, домаћинима славе и верном народу што су увеличали данашњи празник својим присуством.

Управа Храма