Прослава храмовне славе у Дубу код Ужица

Благодарећи Господу, верни народ парохије Дубске је, уз служење свештеника пониклих са ове парохије и са својим свештеником, прославио храмовну славу Св. апостоле Петра и Павла. Светом Литургијом началствовао је јереј Љубан Петровић уз саслуживање још пет свештеника, а за певницом су били теолози из Ужица и монахиње манастира Никоље из Овчара.

Домаћин овогодишње славе био је протојереј-ставрофор Милош Босић, Архијерејски намесник ужички, који је заједно са својом благочестивом породицом припремио славски колач, жито и трпезу љубави за све присутне вернике. Славски колач преломљен је после опхода око храма и тада је, својом беседом, отац Љубан подсетио народ на потребу духовног сабрања и доласка у Цркву.

Током ручка верницима се обратио прота Милош Босић рекавши да данас није само он свечар већ сви људи који живе на парохији Дубској и са речима хвале представио народу новопостављеног свештеника Мирка Крупниковића.

јереј Мирко Крупниковић