Пројекција филма “Тихи кутак Христов“ у Краљеву

Дана 18. 06. 2018. године у препуној дворани краљевачког биоскопа „Кварт“ је одржана пројекција филма „Тихи кутак Христов“ у режији Радисава Јеврића и у продукцији Манастира Острог и „Делиус – филма“ из Београда.

Пре пројекције одржан је пригодни програм у част Светог Мардарија у организацији Црквене општине при Храму Светога Саве. Поздравни говор је одржао домаћин догађаја старешина храма протојереј Радоја Сандо. Публици су се обратили и режисер филма г-дин Радисав и продуценткиња филма г-ђица Ивана Костић. Читав догађај су својим појањем украсили протонамесник Дејан Марковић и протођакон Александар Грујовић који су у дуету појали Господу. Ученици Медицинске школе из Краљева и Вера Столић – солиста Средње музичке школе, окупљени око своје професорке Јелене Столић су извели сплет духовних етно песама.

Након програма уследила је пројекција краткометражног играно-документарног филма у ком је између осталих глумио и покојни бард нашег глумишта – Небојша Глоговац.

Ово лепо вече је завршено величанственим појањем тропара Светом Сави који је био духовни узор Светитељу Мардарију.

Ђакон Стефан Милошевски