Празник Тројеручице у Дреновцима

_MG_7330На празник чудотворне Иконе Богородице Тројеручице у селу Дреновцима (парохија ражанска) у новоподигнутој и живописаној цркви посвећеној Тројеручици данас је служена Света Литургија.
Началствовао је јереј Милорад Козодер, уз саслужење сечоречког пароха протојереја Радосава Гајића и пароха субјелског јереја Владимира Вулете. Присуствовао је бројни народ из села Дреноваца и парохије ражанске.
На Литургији деца су се причестила најсветијим Тајнама, а по завршетку свете обављен је трократни опход око цркве са Иконом Тројеручицом и ломљење славског колача.
Парох ражански протојереј Иван Терзић се захвалио сабраним парохијанима и свештенству, као и домаћинима који су се потрудили да спреме послужење. Изразио је жељу да се око Цркве своје свагда сабирају и веру и завет сачувају. После тога домаћини су угостили све присутне на трпези љубави.

протојереј Иван Терзић