Посета Владике Максима Ратини

На дан када Света Црква Бога живога молитвено прославља преподобног Онуфрија Великог и преподобног Петра Атонског, 25. јуна 2017. године Његово Преосвештенство Епископ лосанђелски и западноамерички господин Максим је, по благослову Епископа жичког господина Јустина, началствовао литургијским сабрањем у Ратини код Краљева.

Епископу су саслуживали: протојереј ставрофор Лазар Васиљевић, дугогодишњи професор богословије у Фочи, протојереј Драган Туба, надлежни парох, јереј Мирослав Андрић и јереј Ивица Тадић, свештеници из Краљева, као и ђакон Ненад Јаковљевић из Врњачке Бање.

Причестивши се божанственим Тајнама, и заблагодаривши Господу Дародавцу свих добара, сабрање је настављено за трпезом љубави у парохијском дому.

Владика Максим се захвалио првенствено Епископу Јустину на благослову за служење, а потом и свештенству и народу сабраном на Светој Литургији, као најдивнијем изразу заједнице Цркве Христове.

ђакон Ненад М. Јаковљевић