Поклоњење моштима Св. Козме и Дамјана

IMG_1339 (Medium)На хиљаде верника ових дана долази да се поклони и целива мошти Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, које се од 1 – 7. новембра налазе у храму Светог великомученика Георгија у Ужицу. Храм је отворен 24 часа дневно, а ужичко свештенство сваког дана служи Литургије, молебане, акатисте Светим Врачима и Свете Тајне Јелеосвећења на које нарочито долази велики број људи.

Поред тога свештенство чита и молитве за здравље, проналажење брачног друга и за родитеље без деце. Мошти Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана остаће у Ужицу све до петка у 12 часова када ће бити свечано испраћене према манастиру Сопоћани.

*Благословом игумана ман. Сопоћани, мошти Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, остаће у храму Светог великомученика Георгија до недеље, 9. новембра!