Петровдан у Ласцу

Данас, 12. 07. 2018. године, када Света Црква слави Првоврховне апостоле Светог Петра и Павла благодат Духа Светога слила се на заједницу окупљену на Светој Литургији у Ласцу у Цркви Светих Апостола Петра и Павла. Литургију на храмовну славу служио је јереј Александар Миликић уз саслужење јереја Драгана Милованчевића и ђакона Станимира Мирковића. На Светој Литургији појали су вероучитељи из Чачка. Угледајући се на апостолско јединство цела заједница је побожно појала у славу Господа прослављајући празник и завршетак подвига поста.

Народ је саборно и молитвено прославио своје заштитнике са својим парохом и приступио Светој Чаши побожно прослављајући уједно и завршетак апостолског поста. Након Свете Литургије верни народ се у литији обратио Господу да би по повратку у цркву био пререзан и славски колач. Након Свете Литургије јереј Александар Миликић је са домаћинима позвао верни народ и мештане на свечани славски ручак.

Вероучитељ Ђорђе Чоловић