Педесетница у Храму Светог Ахилија

Педесетог дана после Васкрсења Господа Исуса Христа, збила се велика тајна Силаска Светог Духа на апостоле. Данашњим празником почиње живот Цркве као Тела Христовог. Вековима ова вера живи у нашем древном храму и сведоци смо да Бог шаље благодат на све.

Прослава празника отпочела је свечаном вечерњом службом којом је началствовао стрешина храма протојереј Драган Стевић а у наставку организована је литија која се кретала улицама наше вароши.

Пензионисани прота Милош Спасојевић поздравио је све присутне и захвалио Богу што нас је сабрао у навечерје великог празника. Пожелео је да се литија увек одржава у великом броју јер на тај начин чувамо нашу веру и традицију.

У порти је припремљен пригодни програм уз велику подршку музичке секције – удружења грађана „Орфеј“ и КУД-а „ Полет“.

На празник Педесетнице Свету Литургију је служио протојереј Драган Стевић уз саслужење ђакона Бранка Росића.

Ђакон Бранко је у беседи нагласио важност јединства Цркве и да у овом свету нема боље заједнице. Сада и овде на земљи кроз Свету Литургију осећамо Царство небеско и зато као некада апостоли, молимо Оца, Сина и Светога Духа да на нас учврсти на том путу.

Ђакон Бранко Росић