Пасхално вечерње у Старом храму у Краљеву

Ево два миленијума како се преноси радосна вест о Славном Васкрсењу Христовом. Благодарећи Богу, и нама недостојнима се даде ова радост да благовестимо да је Христос васкрсао. То управо и јесте средишњи мотив вечерњег богослужења Празника над празницима: читање одељка Јеванђеља у коме је описано  чудесно јављање Васкрслог Христа Апостолима. Васкрсење Христово је спасење целом свету, због тога се Јеванђеље проповеда на свим језицима и свим народима.

У недељу увече, на Васкрс, Пасхално вечерње је служено у Храму Силаска Светог Духа на Апостоле у Краљеву. Вечерње је предводио архијерејски заменик протојереј ставрофор Љубинко Костић уз саслуживање архијерејског намесника жичког протојереја ставрофора Ненада Илића, старешине поменутог храма протојереја ставрофора Јована Ђорема, са свештенством из Светотројиног храма и Храма Светог Саве. Овај торжествени скуп украсило је свештенство и из околних места, братства из храмова у Кованлуку, Матарушкој Бањи, Врњачкој Бањи, Грачацу. Јеванђеље је читано на: српском, црквенословенском, грчком, јеврејском, латинском, енглеском, француском, немачком и мађарском језику.

Ово сабрање наставило се и сабрањем на трпези љубави уз пријатну атмосферу и радост Празника.

Ђакон Милутин Балтић