Пасхално вечерње и такмичење у куцању јајима у Храму Светог Саве у Краљеву

На светлу и велику Пасху, Дан Васкрсења Господа нашега Исуса Христа у Саборном храму Светог Саве у Краљеву служено је пасхално вечерње. Вечерње су служили протојереји-ставрофори Мирослав Јаковљевић и Ненад Илић, старешина храма протојереј Радоја Сандо, протонамесник Дејан Марковић и ђакони Стефан Милошевски и Стефан Симић.

Пасхална радост Празника над празницима у нашем храму настављена је и након вечерњег богослужења. Окупљене породице са малом и великом децом учествовале су у такмичењу у куцању васкршњим јајима. Такмичари су били деца, подељена у две старосне категорије: предшколску и школску. Такмичење је водио старешина храма и то у три круга.

На крају трећег круга прогласио је победнике у обе категорије: Круну и Софију. Њих две добиле су на поклон новчану награду, књигу и икону, а осталим такмичарима подељени су слаткиши.

Најмлађи учесници такмичења данас су нам показали како простосрдачно и без икаквих брига треба да се радујемо Христовој победи над смрћу. Угледајући се на њих, обрадујмо се и ми данима Светле Седмице и честитајмо једни другима радосним поздравом: Христос васкрсе!

Вероучитељ Филип Зеленовић