Освештана црква у Семетешу

image-0-02-01-76d014f340107a8853ff3f3c0cd81c21c8739d27e3de6d2b4e61397846c367fd-VДана 31.07.2016. када наша Свете Црква прославља Светог мученика Јанкита, Светог мученика Емилијана и Свете оце првих шест Васељенских Сабора, на западним обронцима планине Копаоник у селу Семетешу, које територијално припада павличкој парохији благословом нашег Епископа Господина Јустина освећена је црква мањих димензија. Донатор је био господин Радивоје Секулић. У освећењу и Светом Литургијом началствовао је протојереј Мирослав Петров, старешина Вазнесењске цркве из Чачка. Саслуживали су Aрхијерејски намесник студенички Здравко Николић и парох павлички Данило Петровић. Овај велики догађај за мештане овог села својим трудом и појањем улепшали су парох бељачки Слободан Глишовић и парох јошањичко – бањски Владимир Јовановић. У беседи коју је одржао протојереј Мирослав Петров подсетио је вернике да свети храм почива на људима и да га људи изграђују, уједно захваливши се ктитору и његовој породици на труду и љубави коју су изказали донирајући једну овакву цркву свом родном крају. Црква је посвећена Светом пророку Илији. Након приступања великог броја присутних Светој Чаши уследила је трпеза љубави коју је ктитор припремио за све присутне.