Опело упокојене монахиње Ане у Манастиру Ваведење

P1090668Монахиња Ана (Илић), рођена је у селу Короман код Крагујевца, као Милица, на празник Светог архиђакона Стефана 1937. године, од оца Борислава и мајке Радојке.

После завршене економске школе радила је у суду у Крагујевцу, а потом у Општини у Врњачкој бањи. Након свог првог од укупно три одласка у Јерусалим, одлучује да живот посвети Богу и молитви. Тако 1990. године долази у манастир Ваведење код Чачка. Као послушна и тиха, већ 1992. године на Крстовдан бива замонашена. На сваком послушању била је одговорна и никада се није замерала са сестрама у току свог монашког живота. Верном народу и сестринству била је омиљена монахиња.

Упокојила се 24.02.2017. године.

Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин је извршио опело упокојене монахиње Ане у манастиру Ваведење дана 25.02.2017. године.

Са љубављу,

мати Февронија са сестрама