Одржана 41. сликарска колонија у Студеници

20160806_135533_resized_4Четрдесет прва Ликовна колонија “Студеница“ одржана је од 4. августа до 14. августа 2016.г. у окриљу манастира Студеница. Уметници из разних земаља током десетодневног боравка сликају заједно у најлепшем атељеу Карађорђевом конаку (1810. година), инспирисани манастиром, духовношћу којом ово божанствено место зрачи, делом Симеона Немање и Светог Саве, величанственим фрескама и прелепом природом која окружује манастир. У овогодишњем сазиву учествују уметници из Пољске, Норвешке, двоје уметника из Кине, троје из Русије, затим из Белгије, Бугарске, Мађарске и Србије. Уметници сликају по две слике које остављају организатору Туристичкој организацији Краљева. На крају радног боравка, у суботу 13. августа, приређена је радна изложба насталих слика, када су испред Карађорђевог конака, као у галерији на отвореном, биле приказане 32 слике, по две слике од сваког од шеснаест уметника учесника.

За време Дана града Краљева, почетком октобра, све слике биће изложене у галерији Удружења ликовних и примењених уметника у Краљеву.

Биљана Вуковић

Извор: www.manastirstudenica.rs