Обавештење за наставнике Верске наставе о Јединственој листи наставника и решења за школску 2016/17. годину

Обавештавамо вероучитеље наше Епархије да ће решења за школску 2016/17. годину бити достављена наставницима и школама  чим листа  наставника буде потписана  од стране министра просвете  и таква враћена Епархији жичкој  и  школским  Управама (које ће имати увида у листу). Надамо се да ће то бити најкасније до 30. августа. Решења су спремна, само  се чека верификација министра. Решења ће бити дељена по градовима (намесништвима) на исти начин као и прошле школске године.

Вероучитељи који су и прошле школске године били на листи наставника Епархије жичке а који нису посебно обављали разговоре са координатором о новим постављењима могу се  упутити у своје досадашње школе. Они који су обављали разговор о новом постављењу ће сачекати верификацију листе.

Нови кандидати на листи који испуњавају све критеријуме и који су усмено добили нова постављења, такође се могу одмах упутити у своје школе како би се што боље припремили за своје ново радно место.

Координатор за верску наставу Епархије жичке

Новица Благојевић, јереј