Ново гостовање у ариљском „Гласу Господњем“

SAM_4908О радости сусрета са другим и о људској чежњи за Господом Христом приказаној кроз догађај везан за Закхеја могле су се чути речи које је са фреквенције 93.0 ариљским хришћанима упутио презвитер Дејан Марковић из Краљева.

У 48. епизоди која је емитована у петак у 10.05 са локалног Радија „Ариље“, отац Дејан је на веома оригиналан начин прословио у рубрици Глас јеванђеља о поменутом догађају из Лукиног јеванђеља које ће се читати у наредној недељи на литургијском сабрању. Након Поучних читања и музичке паузе гост из светосавског краљевачког храма надахнуто је приближио слушаоцима личности Света три Јерарха и веома приступачно објаснио догађај Сретења Господњег – празника који нам се приближава, истичући посебно важност сусрета Старог и Новог Завета, сусрета Бога и човека.

Братство цркве Светог Ахилија на чији позив се отац Дејан одазвао кроз разговор и послужење заблагодарило је госту на љубави, издвојеном времену и поучним речима.

Емисија „Глас Господњи“ се емитује у континуитету од марта 2015. године сваког петка на таласима Радија „Ариље“.

Младен Миливојевић,
ђакон и катихета ариљски

Четрдесет осма епизода – 12. фебруар 2016.

Архива емисије