Најава: Нова емисија “Жички благовесник“, Тема: Значај Веронауке у образовању деце, гост: јереј Новица Благојевић, координатор за Веронауку у Епархији жичкој

ЕМИСИЈА “ЖИЧКИ БЛАГОВЕСНИК“

26. јуна 2017. у 20.00 ч. на РТВ Краљево, реприза 27. јуна у 15.10 ч. и 10. јула у 20.00 ч.

ТЕМА: ЗНАЧАЈ ВЕРОНАУКЕ У ОБРАЗОВАЊУ

ГОСТ: ЈЕРЕЈ НОВИЦА БЛАГОЈЕВИЋ, КООРДИНАТОР ЗА ВЕРОНАУКУ У ЕПАРХИЈИ ЖИЧКОЈ

АУТОР: ЈЕРЕЈ АЛЕКСАНДАР Р. ЈЕВТИЋ

У емисији се разматра развој Веронауке у школској настави. Анализира се вековно историјско присуство Веронауке у српском образовању, њено искључивање у време друге половине 20. века и враћање 2001. Износи се укратко преглед плана и програма, као и ваннаставне активности (поклоничка путовања, добротворне акције и друго).  Наглашава се важност доприноса вероучитеља, као и потреба за унапређењем статуса Веронауке у школском систему.  Износе се одговори на притиске којима се прети потискивањем Веронауке из школског програма.  Наводи се допринос деце верском образовању сопствених родитеља. На крају се означава циљ којим  Веронаука доприноси обликовању здравих личности Цркве и друштва.

Ову емисију као и претходне, по емитовању, можете погледати и на каналу You Tube.