Навечерје празника Светих Апостола Петра и Павла у Лазцу

P1070375У навечерје празника Апостола Петра и Павла, Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин је служио Вечерње богослужење у парохијској цркви села Лазац. Саслуживали су: јереј Владе Капларевић, старешина храма Свете Великомученице Марине у Атеници и протођакон Александар Грујовић. Богослужење је улепшало торжествено појање чачанског ђакона Драгана Милованчевића и вероучитеља Ђорђа Радојковића.
Преосвећени Владика се обратио сабраним верницима и указао на значај и дело двојице Господом прослављених апостола и том приликом рекао да ми хришћани не величамо њихова историјска дела,  већ да их посматрамо кроз есхатолошку призму. У току трпезе љубави присутнима се обратио  парох лазачки отац Александар, који је заблагодарио Епископу на пастирској посети. Честитао је мештанима храмовну славу са жељом да се  у што већем броју окупљају и прослављају Свете Апостоле,  као сведоке и утемељитеље заједничке вере.

чтец Душан Арсенијевић