Литургијски почетак Божићног поста у Светосавском храму у Краљеву

У 23. недељу по Духовима, 28. новембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ жички Г. Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Саве у Краљеву.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереји-ставрофори Мирослав Јаковљевић и Ненад Илић, протонамесници Дејан Марковић, Александар Јевтић и Новица Благојевић, ђакон Стефан Милошевски, док је певницу водио протопсалт Иван Трајковић.

Владика је у складу са данашњим Јеванђељем, беседу започео речима о Господу Исусу Христу као једином ослободитељу од демона и страсти. Владика је истакао да је човек једно чудесно биће које ,,може бити више од анђела, али које може пасти и дубље од пакла.“ С обзиром на то да је данас почео Божићни пост, Владика је у наставку беседе говорио о посту као средству за очишћење и борбу против ђавола и његових анђела.

Владика је посебно похвалио хор нашега храма под диригентском палицом Драгане Манојловић и благословио њихов даљи рад.

У наставку Литургије уследило је причешћивање Телом и Крви Господа Исуса Христа.

Беседу Владике Јустина преносимо у целости:

Вероучитељ Филип Зеленовић