Веронаука

Краљевачки гимназијалци на поклон добили Свето Писмо

Увиђајући велику потребу да се Библија што више чита, у претходних скоро десет година награђивали смо око 30 најбољих ученика са Светим писмом.  Претходне две године успели смо да добијемо донације у књигама за све матуранте Гимназије у Краљеву.   Библијско друштво Србије, које више од једног века штампа Света писма, чија издања користи и наша Црква, овом приликом је донирало ... детаљније »

Квиз из Верске наставе у Горњем Милановцу

Дана 12. јуна 2018. у просторијама ОШ „Свети Сава“ у Горњем Милановцу, одржан је квиз из верске наставе. У такмичењу су учествовали ученици две основне школе, и то: ОШ „Свети Сава“ и ОШ „Краљ Александар“. Сви ученици су били подељени у групе и међусобно су се такмичили. Организатори и водитељи такмичења били су вероучитељи: Снежана Урошевић, Душица Ломовић и Горан ... детаљније »

Представа “Свети Сава осам векова међу нама“ у Дому војске у Краљеву

У четвртак 7. јуна у сали Дома војске у Краљеву, екипа ученика и наставника ОШ ,,Вук Краџић“ и Медицинске школе, извела је хуманитарну представу под називом ,,Свети Сава осам векова међу нама.“ Представа ,,Свети Сава осам векова међу нама“ дело је вероучитеља, наставника и ученика ОШ ,,Вук Караџић“ која је овог пута допуњена улогама ученика Медицинске школе. Повод за извођење ... детаљније »

Ученици Веронауке у Жичи

У четвртак, 7. јуна група ученика веронауке из четвртог и петог разреда Основне школе «Академик Миленко Шушић» из Гуче, посетила је Основну школу «Живан Маричић» у Жичи и Манастир Жичу. Професор разредне наставе Данка Тешић са својим ученицима, била је диван водич у обиласку жичке школе, настале из манастирске школе која је радила скоро 40 година. Ђаци из Гуче су ... детаљније »

Сусрет вероучитеља СПЦ на Белом двору

Благословом његове Светости Патријарха српског Господина Иринеја, а иницијативом Одбора за верску наставу Архиепископије  београдско-карловачке, у циљу побољшања рада на пољу верске наставе, одржан је Сабор вероучитеља 29. маја 2018. То је био јединствен заједнички скуп око шездесет представника свих Епархија у Србији, Републици Српској, Црној Гори и подручју Хрватске где се предаје православна веронаука.   Сусрет је почео Светом ... детаљније »

Једнодневни излет у Манастире Студеницу и Жичу

У суботу 26. маја, ђаци свих разреда ОШ ,,Јован Цвијић“ у селу Сирча код Краљева, посетили су Манастире Студеницу и Жичу, заједно са својим разредним старешинама и вероучитељем. Новац за овај излет, ђаци су зарадили од продаје васкршњих јаја на школској изложби. На пут се кренуло око 7 часова изјутра. Ведро јутро наговештавало је веома леп дан и сунчан дан. ... детаљније »

Моја ћирилица – ликовна радионица у Манастиру Студеници

Две ликовне радионице одржане су у среду 9. маја у Манастиру Студеници. Олгица Стефановић у сарадњи са Библиотеком града Краљево, Аном Гвозденовић и вероучитељицом Јеленом Драгојловић одржала је две радионице у Манастиру Студеници. Прва радионица одржана је у 10 ч. за ученике ОШ „Стефан Немања“, Студеница. Друга радионица је одржана у 15 ч. за ученике ОШ „Милун Ивановић“, Ушће. Ликовне ... детаљније »

Турнир у фудбалу између ученика Верске наставе и Грађанског васпитања у Бајиној Башти

У поподневним сатима 26. априла 2018. године, на градском игралишту „Луг“ ученици верске наставе и грађанског васпитања отпочели су турнир у фудбалу. Одржавање  турнира у фудбалу има за циљ да покаже да можемо да будемо заједно, без обзира на разлику у избору предмета, који су ђаци изабрали да уче. Упркос данашњици и свету који омладини свакодневно нуде разне пороке, спорт ... детаљније »

Ученици Верске наставе на Мокрој Гори

У суботу 21. 04. 2018. године, ученици који похађају часове Верске наставе у Гимназији “Јосиф Панчић“ у Бајиној Башти су били на једнодневном излету на Мокрој Гори. Дан су започели учешћем на Светој Литургији у Цркви Светог Саве на Мећавнику. Литургију су служио протојереј Горан Милинковић, уз саслужење пароха мокрогорског јереај Ненада Рогића и ђакона бајинобаштанског Немање Матејића. За певницом ... детаљније »

Васкршња изложба у Сирчи

У петак 30. 3. 2018. у холу ОШ ,,Јован Цвијић“ у Сирчи, одржана је традиционална изложба у славу и част Празника над празницима— Васкрсења Господа Христа. У њој су учествовали ученици из свих осам разреда, родитељи, бивши ученици, наставници и представници других школа. Изложбу је отворила директорка школе Милена Бугариновић. На изложби су представљена и продавана васкршња јаја, која су ... детаљније »