Веронаука

Верска настава у првој Паметној учионици у Србији

Дана 12. јануара 2018. године организован је угледни час у првој Паметној учионици у Србији.  Комбиновање живе речи наставника и употреба савремене технологије показала се као одличан пример за усвајање новог градива. Наставник српског језика Сандра Рудњанин и наставник верске наставе Марко Јоргић реализовали су угледни час на тему Житије Светог Саве. Ученици су добили истраживачке задатке, прочитали пажљиво одломак ... детаљније »

Зимска школа веронауке

Благодарећи Господу на неизмерним даровима и прослављајући све угоднике Његове, ученици веронауке су имали прилику да и на овој Зимској школи веронауке, четвртој по реду, присуствују разним активностима, радионицама и предавањима. Овогодишња Зимска школа веронауке, која се одржава на Златару, замишљена је под слоганом ,,МОЛИТВА – ПРИНОС БОГУ“. Велика радост је свакако што смо имали прилику да се дружимо са ... детаљније »

Ноје у песми, причи и игри

Сви ученици петог разреда Основне школе „Академик Миленко Шушић“ у Гучи похађају часове Верске наставе. На часовима су им представљене недавно објављене књиге за децу „Давид и Голијат и још 19 старозаветних прича у стиху за децу“, „Библија-Стари Завет у причама за децу“, као и садржаји часописа „Светосавско звонце“. Ученици су се потрудили и да на свој начин ове дивне ... детаљније »

Угледни час Верске наставе и Народне традиције на тему „Божић у мом дому“

У склопу припрема за један од најрадоснијих хришћанских празника Рођење Господа Исуса Христа, одржан је угледни час на тему „Божић у мом дому“. Час је одржан у учионици ОШ „Драган Маринковић“ у Адранима. Овакав вид часа  је плод изузетно добре сарадње између учитељице Јасне Савић и вероучитеља Александра Јовића. Час је почео уводним излагањем вероучитеља о том најрадоснијем догађају, као ... детаљније »

У славу и част Стефана Првовенчаног

У години када се навршава осам векова од уздизања Србије на степен краљевине, у ОШ „Димитрије Туцовић“ на Златибору ученици су извели приредбу под слоганом „Стефан Првовенчани – први краљ Србије“. Ученици наше школе, предвођени професорима историје, књижевности, ликовне културе и веронауке потрудили су се да додатно осветле лик и дело човека, који је уз помоћ првог српског архиепископа Светог ... детаљније »

Излет са Веронауком – “Радост живота“

Пловећи ка радости и истини, која је у Господу једино могућа, ученици веронауке су посетили Епархију жичку и славили Господа на дводневном излету под називом ,,Радост живота”. Учешће у оваквом виду едукације су узели ученици ОШ ,,Ђура Јакшић“ из Српске Црње, као и ученици из основних школа ,,4. октобар“ из Војвода Степе и ,,Станко Крстин“ из Радојева. Посетили смо манастир ... детаљније »

Вероучитељима ОШ “Вук Караџић“ посебне награде

У петак 17. новембра Основна школа ,,Вук Караџић“ у Краљеву свечано је у краљевачком биоскопу ,,Кварт“ обележила 88. годину свог постојања. Том приликом међу награђеним учитељима и наставницима посебну награду за велики труд и залагање у наставним и ваннаставним активностима добили су вероучитељи Марко Јоргић и Стеван Минић. Похвала коју колектив ОШ ,,Вук Караџић“ сваке године додељује истакнутим радницима уследила ... детаљније »

Основци приредили “Музичко вече“ у знак сећања на Патријарха Павла у Бајиној Башти

У понедељак 13. новембра, у оквиру Изложбе фотографија Патријарха Павла, у просторијама установе “Култура“ у Бајиној Башти, одржано је “Музичко вече“ ученика ОШ “Свети Сава“. Припремајући се на часовима верске наставе и грађанског васпитања, ученици су приредили радосно вече за све посетиоце изложбе. Чуо се звук виолине, клавира, хармонике, гитаре… Певало се и играло коло.   Циљ организовања музичке вечери ... детаљније »

Чувари традиције кроз Верску наставу

Ово је период када се у васцелом српском роду, крсне славе обележавају и прослављају у домовима. Добра је прилика да се кроз Верску наставу у школи и ученици кроз посебне садржаје подсете и сазнају, право значење Крсне славе, а и упознају са житијем Светитеља, кога прослављају као заштитника свога дома. Кроз угледни час на тему „Порекло и симболика крсне славе“ ... детаљније »

Ђаци из Гуче у посети манастирима Студеници и Жичи

У недељу 22. октобра 2017. године, предиван јесењи дан група ученика Средње школе „Драгачево“ из Гуче провела је у манастирима Студеници и Жичи, као и у Врњачкој Бањи. Прву посету задужбини Стефана Немање ученици, међу којима је и један Немања, памтиће по присуству на Светој Литургији и разгледању литургијских и других црквено-уметничких предмета студеничке ризнице и најстаријих портрета великог жупана ... детаљније »