Веронаука

Ученици и наставници ОШ „Вук Караџић“на молебану за почетак школске године

Око стотину ученика и наставника Oсновне школе ,,Вук Караџић“ из Рибнице и издвојеног одељења са Берановца, помолило се данас за успешан и благословен почетак нове школске године. Традиционално почетком месеца септембра, велики број ученика и наставника Основне школе ,,Вук Караџић” на позив својих вероучитеља и свештеника при Храму Светог Василија Острошког на Берановцу, долази да се заједнички помоли за успешан ... детаљније »

Молитва за почетак школске године у Годачици

У петак 7. септембра 2018. у храму посвећеном Успењу Пресвете Богородице у Годачици, одржан је молебан поводом почетка школске године. У молитвеном сабрању учествовали су ученици Основне школе “Олга Милутиновић“ заједно са наставницима и родитељима. Молитву је служио јереј Ненад Јаковљевић који је потом одржао пригодну беседу и тако упознао најмлађе чланове у својој парохији, с обзиром да је новопостављени ... детаљније »

Школска година уз Божији благослов у Ратини

„Звони звоно цин, цин, цин зове гласом веселим. Почео је први час певајмо сада сви у глас. Школски сад је свечан чин радујмо се сада с њим.“ Пре првог школског звона, прота Драган Туба, парох ратински, призвао је Божији благослов на ученике, наставнике и родитеље Основне школе „Доситеј Обрадовић“ у Ратини. Прота је у својој беседи пожелео деци да оно ... детаљније »

Ученици из Палестине у Храму Светога Саве у Краљеву

У првој половини августа 2018. у Краљеву и у Основној школи „Вук Караџић“ боравили су ученици и наставници Евангелистичко-епископске школе из Рамале (Evangelical lutheran school of hope in Ramallah). Сарадња две школа, посредством палестинске амбасаде, у неколико наврата успешно је реализована, да би овог пута та сарадња била уздигнута на виши ниво. Девет ученика и три наставника школе у Рамали, ... детаљније »

Краљевачки гимназијалци на поклон добили Свето Писмо

Увиђајући велику потребу да се Библија што више чита, у претходних скоро десет година награђивали смо око 30 најбољих ученика са Светим писмом.  Претходне две године успели смо да добијемо донације у књигама за све матуранте Гимназије у Краљеву.   Библијско друштво Србије, које више од једног века штампа Света писма, чија издања користи и наша Црква, овом приликом је донирало ... детаљније »

Квиз из Верске наставе у Горњем Милановцу

Дана 12. јуна 2018. у просторијама ОШ „Свети Сава“ у Горњем Милановцу, одржан је квиз из верске наставе. У такмичењу су учествовали ученици две основне школе, и то: ОШ „Свети Сава“ и ОШ „Краљ Александар“. Сви ученици су били подељени у групе и међусобно су се такмичили. Организатори и водитељи такмичења били су вероучитељи: Снежана Урошевић, Душица Ломовић и Горан ... детаљније »

Представа “Свети Сава осам векова међу нама“ у Дому војске у Краљеву

У четвртак 7. јуна у сали Дома војске у Краљеву, екипа ученика и наставника ОШ ,,Вук Краџић“ и Медицинске школе, извела је хуманитарну представу под називом ,,Свети Сава осам векова међу нама.“ Представа ,,Свети Сава осам векова међу нама“ дело је вероучитеља, наставника и ученика ОШ ,,Вук Караџић“ која је овог пута допуњена улогама ученика Медицинске школе. Повод за извођење ... детаљније »

Ученици Веронауке у Жичи

У четвртак, 7. јуна група ученика веронауке из четвртог и петог разреда Основне школе «Академик Миленко Шушић» из Гуче, посетила је Основну школу «Живан Маричић» у Жичи и Манастир Жичу. Професор разредне наставе Данка Тешић са својим ученицима, била је диван водич у обиласку жичке школе, настале из манастирске школе која је радила скоро 40 година. Ђаци из Гуче су ... детаљније »

Сусрет вероучитеља СПЦ на Белом двору

Благословом његове Светости Патријарха српског Господина Иринеја, а иницијативом Одбора за верску наставу Архиепископије  београдско-карловачке, у циљу побољшања рада на пољу верске наставе, одржан је Сабор вероучитеља 29. маја 2018. То је био јединствен заједнички скуп око шездесет представника свих Епархија у Србији, Републици Српској, Црној Гори и подручју Хрватске где се предаје православна веронаука.   Сусрет је почео Светом ... детаљније »

Једнодневни излет у Манастире Студеницу и Жичу

У суботу 26. маја, ђаци свих разреда ОШ ,,Јован Цвијић“ у селу Сирча код Краљева, посетили су Манастире Студеницу и Жичу, заједно са својим разредним старешинама и вероучитељем. Новац за овај излет, ђаци су зарадили од продаје васкршњих јаја на школској изложби. На пут се кренуло око 7 часова изјутра. Ведро јутро наговештавало је веома леп дан и сунчан дан. ... детаљније »