Веронаука

Ђаци са Верске наставе учествовали у Трпези Господњој

image-0-02-04-d9b42549d9b8367d397b4c476f58ac814220dde0720bcb2dcbfe8ceb761760d9-V

Верска настава налази свој пун смисао у цркви. Уколико успемо да повежемо часове верске наставе са Лигургијом остварујемо циљ због кога је веронаука уведена у школе. У оквиру часова верске наставе на теме Трпеза Господња и Света Литургија, Христово Васкрсење, које у овом периоду обрађујемо са ученицима другог разреда, најпре смо на угледном часу направили просфору коју смо однели на ... детаљније »

Ученици Веронауке у посети Васкршњој изложби у Ужицу

20170412_113207

Да само дела љубави остају, то су нам показала деца са посебним потребама из школе „Миодраг В. Матић“ из Ужица, која су током празновања Васкрса припремила Васкршњу изложбу у Јокановића кући у Ужицу. Ученици Верске наставе из „Прве основне школа Краља Петра II“ посетили су изложбу са прелепом галеријом слика украшених васкршњих јаја. Након обиласка и разгледање изложбе својих другара, ... детаљније »

Час Веронауке на Светој Литургији

DSC01657

Први дан после пролећног распуста, Васкрсни уторак 18. априла, за ученике првог разреда Средње школе „Драгачево“ почео је на Светој Литургији. Уз сагласност професора Драгане Гавриловић и Софије Бугарчић, упознатих да је планом рада из Веронауке предвиђен и час практичне наставе, ученицима из Гуче је пружена прилика да прва два часа, од којих је један час Веронауке, проведу у цркви ... детаљније »

Интегративна настава – тематски дан, ОШ “Браћа Вилотијевић“, Краљево

17523373_1715695158447657_5469793290848602358_n

Школа данас жели да већину садржаја који су сведени само на учионицу и међусобну комуникацију, јасног разграничења између ученика и наставника, преусмери на иновативне облике рада. Предлог је да наставни предмети могу међусобним прожимањем садржаја, заједнички обрадити неку тематску област и применити другачије методе и амбијент. Интегративна настава, где више предмета учествује, може најбоље одговорити на овакав захтев. Данас у ... детаљније »

Активности у ОШ “Др Драгиша Мишовић“, Чачак

20170411_101447

На Велики уторак, 11.4.2017. год.  у 10 часова посетили су нас ученици из Школе за основно и средње образовање „1. новембар“. Поводом највећег хришћанског празника Васкрса, Стручно веће Верске наставе припремило је низ активности. Све су имале један циљ, отварање срца за нова пријатељства, нова осећања и учење шта заиста значе Христове речи „будите као деца“. Страсна (страдална) седмица започиње ... детаљније »

Ученици Верске наставе Долином јоргована

DSCN1134 - Copy

У организацији вероучитеља Стефана Милошевског и Михајла Живковића, ученици и професори Медицинске школе у Краљеву, њих око четрдесет, имали су прилику да по прелепом дану 1. априла 2017. године посете неколико древних манастира у Рашкој области. Ученици су најпре посетили храм апостола Петра и Павла у Расу, најстарију цркву на простору Србије, где је тамошњи парох отац Томислав приредио пријатну ... детаљније »

Библиотеци на дар

DSC00459

„Децо моја, ствари су једноставне. Ми их правимо тешкима. Чинимо што више можемо дела која су тешка ђаволу, а лака човеку! Најлакши начин да се спасемо јесте љубављу и стрпљењем. Зато увек носите у себи позитивне мисли како бисте осигурали душу.“ старац Пајсије На предлог ученика Верске наставе, библиотека Основне школе „Академик Миленко Шушић“ и Библиотека општине Лучани у Гучи, ... детаљније »

Извештај поводом „Квиза знања“ ОШ „Др Драгиша Мишовић“, Чачак, Школска 2016/17. год.

P1090575

Стручно веће Верске наставе ОШ „Др Драгиша Мишовић“ из Чачка организовало је квиз знања за ученике петог разреда. Такмичило се 5 екипа (ученици из одељења 54 се нису појавили). Свако одељење дало je по један тим од по четири ученика. Питања су извучена из градива и прилагођена њиховом узрасту. Учесници на такмичењу: Из одељења 51: Александар Грујић, Марија Мијовић, Марта ... детаљније »

Школска слава Свети Сава у ОШ “Алекса Дејовић“, Севојно

IMG_3366