Веронаука

Вероучитељима ОШ “Вук Караџић“ посебне награде

У петак 17. новембра Основна школа ,,Вук Караџић“ у Краљеву свечано је у краљевачком биоскопу ,,Кварт“ обележила 88. годину свог постојања. Том приликом међу награђеним учитељима и наставницима посебну награду за велики труд и залагање у наставним и ваннаставним активностима добили су вероучитељи Марко Јоргић и Стеван Минић. Похвала коју колектив ОШ ,,Вук Караџић“ сваке године додељује истакнутим радницима уследила ... детаљније »

Основци приредили “Музичко вече“ у знак сећања на Патријарха Павла у Бајиној Башти

У понедељак 13. новембра, у оквиру Изложбе фотографија Патријарха Павла, у просторијама установе “Култура“ у Бајиној Башти, одржано је “Музичко вече“ ученика ОШ “Свети Сава“. Припремајући се на часовима верске наставе и грађанског васпитања, ученици су приредили радосно вече за све посетиоце изложбе. Чуо се звук виолине, клавира, хармонике, гитаре… Певало се и играло коло.   Циљ организовања музичке вечери ... детаљније »

Чувари традиције кроз Верску наставу

Ово је период када се у васцелом српском роду, крсне славе обележавају и прослављају у домовима. Добра је прилика да се кроз Верску наставу у школи и ученици кроз посебне садржаје подсете и сазнају, право значење Крсне славе, а и упознају са житијем Светитеља, кога прослављају као заштитника свога дома. Кроз угледни час на тему „Порекло и симболика крсне славе“ ... детаљније »

Ђаци из Гуче у посети манастирима Студеници и Жичи

У недељу 22. октобра 2017. године, предиван јесењи дан група ученика Средње школе „Драгачево“ из Гуче провела је у манастирима Студеници и Жичи, као и у Врњачкој Бањи. Прву посету задужбини Стефана Немање ученици, међу којима је и један Немања, памтиће по присуству на Светој Литургији и разгледању литургијских и других црквено-уметничких предмета студеничке ризнице и најстаријих портрета великог жупана ... детаљније »

Поклоњење нашим светињама

Деца Основне школе „Доситеј Обрадовић“ из Врбе су са својим наставницима и учитељима посетили манастире Градац и Студеница. На излет је пошло осамдесет шест ђака од четвртог до осмог разреда и тринаест наставника. Посетили смо манастир Градац. У том женском манастиру су нас са пуно топлине веома пријатно дочекали. Монахиња задужена да дочекује посетиоце манастира нам је причала о прошлости ... детаљније »

Награда за ученицу веронауке из Прилика на конкурсу “Корени“

Ученица трећег разреда ОШ „Сретен Лазаревић“ у Приликама Љубица Араповић, учествовала је на конкурсу „Корени“ који је расписао Православни дечји часопис „Светосавско звонце“. Конкурс је организован за ученике Верске наставе, а њен рад је по квалитету сврстан у групу за ученике од трећег до шестог разреда. Тема је написана квалитетно, садржајно и са пуно љубави што је и допринело да ... детаљније »

Ученици Верске наставе долином Ибра

У организацији вероучитеља ОШ “Вук Караџић“ у Рибници, 14. октобра 2017. године, ученици 7. и 8. разреда са наставницима, имали су прилику да по прелепом сунчаном дану посете древне манастире у долини Ибра. Дуго очекивани излет започео је у раним јутарњим сатима када се група из Рибнице упутила ка древној Петровој цркви у Расу, чији темељи датирају из 9. века. ... детаљније »

Краљевачки гимназијалци на поклоњењу моштима Светог Николаја у Лелићу

Сутрадан, након испраћаја моштију Светог Првовенчаног Краља, Преподобног Симона Монаха, ми, ученици краљевачке Гимназије, предвођени својим вероучитељима – оцем протојерејом Миломиром Радићем и Филипом Зеленовићем, отишли смо пут манастира Вујна и Лелића, великих српских светиња. У манастиру Вујан, на падинама планине Вујан, присуствовали смо Светој Литургији коју је,  уз игумана архимандрита Јована (Никитовића), служио наш вероучитељ протојереј Миломир Радић. Реч ... детаљније »

Поклоничко путовање ученика краљевачке Гимназије

У суботу, 30. септембра, ученици свих разреда Гимназије у Краљеву, били су са својим вероучитељима, протојерејом Миломиром Радићем и Филипом Зеленовићем на поклоничком путовању у храму Светог великомученика Георгија на Опленцу, као и у фрушкогорском манастиру Јазак. На пут су кренули у раним јутарњим сатима. Време је током читавог дана било онакво како се само пожелети може, сунчано и пријатно ... детаљније »

Деца са посебним потребама посетила Храм Светог Илије у Бајиној Башти

У Бајиној Башти је недавно отворен дневни боравак “Ја имам сан“ за децу са сметњама у развоју. Четрнаест малишана добили су простор за дружење, игру и учење. Деца су и редовни ученици ОШ “Свети Сава“, где слушају часове верске наставе. У пратњи својих учитељица и вероучитеља, деца су се упутила према храму Светог пророка Илије. Речима добродошлице поздравио их је ... детаљније »