Веронаука

Нова емисија Жичког благовесника на РТВ Краљево, Тема: Значај веронауке у образовању деце, гост: јереј Новица Благојевић, координатор за Веронауку у Епархији жичкој

Емисија “Жички благовесник“ на РТВ Краљево Тема: Значај веронауке у образовању деце Говори: јереј Новица Благојевић, координатор за Веронауку у Епархији жичкој детаљније »

Ученици Средње музичке школе на поклоничком путовању

Дана 25. 06. 2017. године, када је за многе започело обично недељно јутро, за групу ученика средње музичке школе ,,Др Војислав Вучковић“ из Чачка уистину није. Наиме они су се са својим вероучитељем Ђорђем Радојковићем и настојатељицом манастира Никоља монахињом Јелисаветом  упутили на поклоничко путовање. Свету Литургију су појали у манастиру Драчи и уједно присуствовали имендану оца Онуфрија. Након тога ... детаљније »

Семинар „Интегративни приступ у верској настави“

Са благословом нашег Епископа жичког господина Јустина, у организацији Епархије жичке, у манастиру Студеници, 17. јуна 2017. године,  за вероучитеље Епархије жичке одржан је акредитовани стручни семинар под називом „Интегративни приступ у верској настави“. Аутори и реализатори програма су: доц. др Владан Таталовић (Катедра за Свето писмо Новог завета- Православни богословски факултет у Београду), доц. др Србољуб Убипариповић (Катедра за ... детаљније »

Посета глумца Ивана Босиљчића „Првој основној школи краља Петра II“, Ужице

У поподневним часовима уторка, на трећи дан Свете Педесетнице, на велико ишчекивање ђака верске наставе, дошао је у нашу школу познати српски глумац Ужичанин Иван Босиљчић. Деца су Ивана дочекала с великим одушевљењем и љубављу, а он им се најтоплије и пријатељски обратио. Разговор је започео Ивановим питањем ђацима да ли слушају своје наставнике, што је и темељ добре педагогије ... детаљније »

Обавештење за наставнике Верске наставе

Обавештавамо  вероучитеље наше Епархије да ће се, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа жичког Господина Јустина, организовати осмочасовни стручни семинар под називом „Интегративни приступ у верској настави“ (каталошки број семинара 496, 8 бодова стручног усавршавања). Семинар је заказан за 17. јун у манастиру Студеници са почетком у 10 часова. Молимо наставнике верске наставе да потврде свој долазак најкасније  до 13. јуна ... детаљније »

Ђаци у посети Цркви Светог Саве у Грачацу

Ученици  Основне школе „Бранко Радичевић“ у Грачацу у пратњи наставника, учитеља и вероучитеља посетили су сеоску цркву Светог Саве. Уз лагану шетњу, разговор и смех пешачили смо три километра до цркве, где нас је срдачно дочекао отац Милан. На кратко смо одморили у порти посматрајући предивну природу која је окружује. Затим смо обишли цркву у којој је парох одржао предавање ... детаљније »

Такмичење из Веронауке у Горњем Милановцу

Дана 02. јуна 2017. године, у навечерје празника Светог цара Константина и царице Јелене, одражано је такмичење  квизирација из веронауке у Основној школи “Краљ Александар I“ у Горњем Милановцу. У такмичењу су учествовале основне школе “Краљ Александар I“ са 13 ђака и “Свети Сава“ са 43 ђака. Учествовали су ђаци од V до VIII разреда. Такмичари су били подељени у ... детаљније »

Читање омиљених ученичких књига у црквеној порти

У среду 31. маја 2017. године ученици и наставници основне школе “Вук Караџић“ посетили су Храм Светог Василија Острошког у Кованлуку. Ученици петог, шестог и седмог разреда ушавши у храм целивали су иконе и поразговарали са својим вероучитељима. По изласку из храма ђаци су са наставницима Јасмином Стоисављевић, Михајлом Живковићем и Марком Јоргићем посветили час читању омиљених књига у порти ... детаљније »

Веронаука у храму и библиотеци

У недељу 21. маја 2017. године, група од двадесет и седам ученика верске наставе из петог разреда, са секретаром, професором француског језика и вероучитељем Основне школе „Академик Миленко Шушић“ из Гуче,  посетила је овчарско-кабларске манастире Вазнесење, Никоље и Успење Кабларско. У манастиру Вазнесење учествовали су у Светој Литургији, коју је служио архимандрит Тимотеј (Миливојевић), а део ученика и професори су ... детаљније »

Поклоничко путовање ученика Гимназије и Медицинске школе из Ужица

За многе је субота 13. мај 2017. године је била дан као и сваки други, али не и за изабрану групу професора и ученика из ужичких средњих школа, којој ће искуство овог дана остати вечно у сећању. Благословом Епископа жичког г. Јустина, група од 50 учесника кренула је на поклоничко путовање предвођена вероучитељем ђаконом Аранђелом Петровићем. Групу су чинили и ... детаљније »