Веронаука

Моја ћирилица – ликовна радионица у Манастиру Студеници

Две ликовне радионице одржане су у среду 9. маја у Манастиру Студеници. Олгица Стефановић у сарадњи са Библиотеком града Краљево, Аном Гвозденовић и вероучитељицом Јеленом Драгојловић одржала је две радионице у Манастиру Студеници. Прва радионица одржана је у 10 ч. за ученике ОШ „Стефан Немања“, Студеница. Друга радионица је одржана у 15 ч. за ученике ОШ „Милун Ивановић“, Ушће. Ликовне ... детаљније »

Турнир у фудбалу између ученика Верске наставе и Грађанског васпитања у Бајиној Башти

У поподневним сатима 26. априла 2018. године, на градском игралишту „Луг“ ученици верске наставе и грађанског васпитања отпочели су турнир у фудбалу. Одржавање  турнира у фудбалу има за циљ да покаже да можемо да будемо заједно, без обзира на разлику у избору предмета, који су ђаци изабрали да уче. Упркос данашњици и свету који омладини свакодневно нуде разне пороке, спорт ... детаљније »

Ученици Верске наставе на Мокрој Гори

У суботу 21. 04. 2018. године, ученици који похађају часове Верске наставе у Гимназији “Јосиф Панчић“ у Бајиној Башти су били на једнодневном излету на Мокрој Гори. Дан су започели учешћем на Светој Литургији у Цркви Светог Саве на Мећавнику. Литургију су служио протојереј Горан Милинковић, уз саслужење пароха мокрогорског јереај Ненада Рогића и ђакона бајинобаштанског Немање Матејића. За певницом ... детаљније »

Васкршња изложба у Сирчи

У петак 30. 3. 2018. у холу ОШ ,,Јован Цвијић“ у Сирчи, одржана је традиционална изложба у славу и част Празника над празницима— Васкрсења Господа Христа. У њој су учествовали ученици из свих осам разреда, родитељи, бивши ученици, наставници и представници других школа. Изложбу је отворила директорка школе Милена Бугариновић. На изложби су представљена и продавана васкршња јаја, која су ... детаљније »

Хуманитарна продајна изложба васкршњих јаја и других ђачких радова у Гучи

У сусрет васкршњим празницима, у Центру за културу и спорт у Гучи, у петак 30. марта 2018. године ученици веронауке од другог до шестог разреда Основне школе „Академик Миленко Шушић“ извели су програм којим је отворена хуманитарна продајна изложба васкршњих јаја и других ђачких радова који су настали на часовима предмета Ликовна култура. Програмом је представљен делић садржаја предмета Верска ... детаљније »

Тематска изложба и угледни час Верске наставе и Биологије

Веронаука у школи данас, све више мора да прати редакције у начину извођења наставе које примењују и сви остали предмети. Нове тенденције у раду са децом, подразумевају да наставник и вероучитељ приближе свој предмет ученику тако да он може са њима заједнички да истражује и савлада нова сазнања. Од вероучитеља зависи које ће иновативне методе применити у настави, а опет ... детаљније »

Ђаци Верске наставе у посети Манастиру Жичи и ОШ ,,Живан Маричић“ у Жичи

Дана 21. марта 2018. године, ђаци ОШ ,,Рада Шубакић“ из Груже – издвојено одељење из Лесковца, у коме сви ученици похађају верску наставу, посетили су ОШ ,,Живан Маричић“ у Жичи и манастир Жичу, где смо одржали тематски дан – Носиоци народне традиције (корелација верске наставе, народне традиције и природе и друштва). Овакав вид часа  је плод изузетно добре сарадње између ... детаљније »

Ђаци са Верске наставе на богослужењу у Чукојевцу

У недељу Крстопоклону , ученици ОШ „Милунка Савић“ Витановац – истурено одељење Чукојевац, посетили су Храм Покрова Пресвете Богородице у Чукојевцу. Свету Литургију служио је протојереј Драган Радојичић, уз саслужење протојереја Жељка Филиповића. Ученици нижих разреда имали су част да виде живу слику сједињења са Исусом Христом и Свету Литургију која је предукус Царства Божијег. Тако су у пракси могли осетити ... детаљније »

Верска настава у првој Паметној учионици у Србији

Дана 12. јануара 2018. године организован је угледни час у првој Паметној учионици у Србији.  Комбиновање живе речи наставника и употреба савремене технологије показала се као одличан пример за усвајање новог градива. Наставник српског језика Сандра Рудњанин и наставник верске наставе Марко Јоргић реализовали су угледни час на тему Житије Светог Саве. Ученици су добили истраживачке задатке, прочитали пажљиво одломак ... детаљније »

Зимска школа веронауке

Благодарећи Господу на неизмерним даровима и прослављајући све угоднике Његове, ученици веронауке су имали прилику да и на овој Зимској школи веронауке, четвртој по реду, присуствују разним активностима, радионицама и предавањима. Овогодишња Зимска школа веронауке, која се одржава на Златару, замишљена је под слоганом ,,МОЛИТВА – ПРИНОС БОГУ“. Велика радост је свакако што смо имали прилику да се дружимо са ... детаљније »