Епархијске вести

Изашао нови број часописа Жички благовесник, октобар-децембар 2017.

Драга браћо и сестре! Са радошћу Вас обавештавамо да је из штампе изашао часопис “Жички благовесник“. У овом броју је присутно неколико текстова који се баве појединим аспектима односа вере и знања или богословља и науке. Сваки на свој начин показују важност посматрања теме отвореним очима како разума тако и душе. Дакле, на трезвоумље је позван човек као целовито биће. ... детаљније »

После 175 година у Ужицу се гради нови храм

Након 175 година Ужице је благословено новим олтаром, где ће се славити Име Божије молитвама Богородице и заштитом њеног Покрова, коме је храм и посвећен. Остаци прве Ужичке цркве Ружице немањићког периода нису сачувани. Постојећа два храма  су из  1721. године  (Светог апостола и јеванђелиста Марка) и Светог великомученика Георгија из 1842. године. На дан  Светог апостола и јеванђелиста Јована ... детаљније »

Бајинобаштани светињама у походе