Епархијске вести

Празник Светог архиђакона Стефана у Светотројичној цркви у Краљеву

dsc_3566

У попразничном божићном дану, када прослављамо и спомен Светог првомученика и архиђакона Стефана, Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин началствовао је Светом Архијерејском Литургијом у храму Свете Тројице у Краљеву. Владики су саслуживали архимандрит Дамјан (Цветковић), секретар ЕУО Епархије жичке, са свим паросима овога храма и протојерејом Иваном Радовановићем, старешином цркве у Кованлуку. Ово молитвено сабрање својим присуством и појањем украсио ... детаљније »

Божићни поклони за наше пацијенте

20170107_124507-2

Свештеници Епархије жичке су и ове године на Божић обишли пацијенте који се лече у нашој болници и уз поклоне им пожелели брзо оздрављење. Поклоне су поделили и запосленима који су тога дана на својим радним местима бринули о здрављу наших пацијената. У пријатном разговору са запосленима и пацијентима, пожелели су свима добро здравље и много остварених жеља уз поздрав ... детаљније »

Света Архијерејска Литургија на Љубићу

dsc_3131

Дана 08.01.2017. године, на празник Сабора Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог кнеза Лазара на брду Љубић. Преосвећеном Владики саслуживали су: Архијерејски намесник трнавски протојереј Небојша Дабић, протојереј Љубиша Јанковић, парох љубићки протојереј Србољуб Стојковић, старешина овог светог храма протојереј Владан Милосављевић, протођакон Александар Грујовић и ђакон чачански Драган ... детаљније »

Бадње вече и Божић у Саборном Храму Епархије жичке

p1090104

“Христос се рађа – прослављајте! Христос са небеса – сусрећите! Христос на земљи, узвисите се! Певајте Господу  сва земљо; И да обоје заједно кажем: “Нека се узвеселе небеса , и радује земља“. (Свети Григорије Богослов, Беседа 38) На Бадње вече, уочи сверадосног празника Рођења Христовог – Божића, у Храму Светог Саве у Краљеву узнете су Повечерње молитве са приносом петохлебнице. ... детаљније »

Бадњи дан и Божић у Храму Светог Ахилија у Ариљу

15800359_10210826015864854_7622803604764634982_o

У ове благословене дане припремајући се за велику Тајну, празник Рођења Спаситеља света, Богомладенца Христа, сведочимо нашу веру у Тројичног Бога. Његово чудесно јављање овде на земљи, нас ради, има за циљ да нам отвори врата непролазног царства, а сада и овде међу нама да влада мир Божији који доноси Божић. Старешина Храма, протојереј Драган Стевић, са својим  братством и ... детаљније »

Божићни празници у Ратини

15894639_1446475552038352_7862557710554760584_n

Благословом нашега драгог пароха проте Драгана Тубе, и уз одобрење директора Основне школе „Доситеј Обрадовић“- Врба Јелене Драговић, ученици школе су припремили божићни рецитал Новорођеном Спаситељу. Прослава бадњег дана почела је украшавањем цркве и бадњака од вредних ручица наше деце. Пре Вечерње службе одржан је „Божићни рецитал“ по други пут ове године са жељом да то постане божићна традиција. Морамо ... детаљније »

Бадње вече у Бајиној Башти

img_3951

У Бајиној Башти је традиционално прослављено Бадње вече уз молитву, освећење и ложење бадњака у присуству великог броја верника који су испунили порту храма Светог пророка Илије. Архијерејски намесник рачански протојереј Милинко Лукић је у беседи подсетио све присутне на смисао и значај празника Рођења Христовог. Протојереј Горан Милинковић, задужен за вођење изградње новог храма, се овом приликом захвалио свим ... детаљније »

У Сирчи прослављено Бадње вече

fotografija0053

У петак 6. јануара 2017. године, у Цркви Светог пророка Илије у селу Сирча, прослављено је Бадње вече –  навечерје празника Рођења Христовог. Након вечерње службе, парохијски свештеник протојереј Драган Јовић је са мноштвом народа освештао бадње дрво, које је потом упаљено у порти храма. Вечерњој служби и паљењу бадњака присуствовао је велики број деце, која су се заједно са ... детаљније »

Бадње вече у Белановици

dsc_1492

Уочи најрадоснијег хришћанског  празника Рождества Христовог, на Бадње вече, сабрао се велики број верника у храму Покрова Пресвете Богородице у Белановици на вечерњој молитви коју је служио старешина храма јереј Благоје Видаковић. Након молитве, у пратњи верника, отац  Благоје је прелио и наложио Бадњаке у црквеној порти. Присутан народ је након тога уживао у малoм  концерту на коме су деца свирала ... детаљније »

Божићно обраћање Епископа жичког г. Јустина

1326094688357_rodjenje_hristovo

Свим синовима и кћерима богомспасаване Епархије жичке честитамо Божић, празник мира и љубави, слоге и јединства. Богомладенац Христос је основа, извор и темељ сваког људског узрастања у добру. Враћајмо се увек Божићу, дану Христовог рођења, удубљујући се у Његову истину и поруку, потрудимо се да усагласимо свој живот са том Истином, радосно поздрављајући све и сва   МИР БОЖИЈИ ... детаљније »