Епархијске вести

Слава Параклиса Светих 40 мученика при Епископском двору у Краљеву

DSCN2996

У суботу, 18. марта 2017. године, прослављен је  празник Светих четрдесет мученика Севастијских, храмовни празник придворног храма Епископског двора у Краљеву. Свету Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ  жички г. Јустин уз саслужење:  Архијерејског заменика протојереја-ставрофора Љубинка Костића, Архијерејског намесника жичког протојереја-ставрофора Ненада Илића и протођакона Александра Грујовића,  уз молитвено учешће  свештенства, монаштва и верног народа Епархије жичке. Велељепију богослужења ... детаљније »

Братски састанак свештенства Архијерејског намесништва студеничког

IMG_5009

У  среду Треће недеље Великог поста, 15. марта 2017. године,   свештенство Архијерејског намесништва студеничког сабрало се на Свету тајну исповести у храму Преподобне мати Параскеве у Рудници. По завршетку исповести одслужена је Литургија Пређеосвећених Дарова. Началствовао је јеромонах Виталије, сабрат манастира Студенице, који је свештенике овог намесништва и исповедао. Саслуживали су му други парох рашки јереј Александар Суботић и јереј ... детаљније »

Света Архијерејска Литургија у Ратини

81361

У недељу другу Великог поста 2017. године, када се Света Црква молитвено сећа Светог Григорија Паламе, Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у селу Ратина.  Преосвећеног Владику је дочекало мноштво житеља овог села, на челу са својим парохом протојерејем Драганом Тубом. На Светој Литургији саслуживали су: Архијерејски заменик Епископа жичког протојереј-ставрофор Љубинко Костић, Архијерејски намесник ... детаљније »

Освећење темеља храма у Драглици

IMG_1221

У другу недељу Великог поста у селу Драглица на чувеном „Зборишту“, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа жичког г. Јустина, освећени су темељи храма који ће бити посвећен Силаску Светог Духа на Апостоле. Освећењем је началствовао Архијерејски намесник ужички протојереј-ставрофор Милош Босић уз саслуживање протојереја Давида Селаковића, пароха златиборског, протонамесника Мирослава Неђића, пароха мачкатског, јереја Михаила Вуковића, пароха ужичког, јереја Милана ... детаљније »

Епископ жички г. Јустин свештенослужио у Манастиру Стубал

DSCN2858

У суботу друге седмице Васкршњег поста 11. марта текуће године, када Света Црква слави успомену на Светог Порфирија Епископа гаског и на све уснуле у Господу, Његово Преосвештенство Епископ жички Г. Јустин је началствовао Светим евхаристијским сабрањем у Манастиру Свете Петке у Стублу, надомак Врњачке Бање. Владику је дочекала настојатељица ове Свете обитељи мати Марија (Петровић) са сестрама и мноштво ... детаљније »

Недеља Православља у Храму Светог Саве у Краљеву

P1090734

Предивног пролетњег јутра окупаног блиставим сијањем благог сунца, жички Архијереј је служио Божанствену Литургију у Саборном Храму у Краљеву. Под пространим сводовима храма се скупило мноштво верних који су дошли да се причесте Часним Даровима. Прве недеље поста наше очи и срца се наслађују гледајући како српски народ прилази своме Господу и Спаситељу и уједно осећамо жал што таква слика ... детаљније »

Света Архијерејска Литургија у Манастиру Нова Павлица

7

У првој суботи Часног поста, 4. марта 2017. године, на дан Светих апостола Архипа, Филимона и Апфије и Светог Теодора Комоговинског, служена је Света Архијерејска Литургија у манастиру Нова Павлица. Преосвећеном Eпископу жичком г. Јустину саслуживали су Архијерејски намесник трнавски Мирослав Петров, Архијерејски намесник студенички Здравко Николић, парох бељачки Слободан Мишовић, парох павлички Данило Петровић и протођакон Александар Грујовић. Нова ... детаљније »

Литургија Пређеосвећених Дарова у Светотројичној Цркви у Краљеву

unnamed (3)

Краљевчани су и ове године остали верни једном старом неписаном обичају, који је заживео и ушао у дух народа готово у виду правила. Већ, може се рећи деценијама уназад, у петак прве недеље Часног поста, у храму Свете Тројице се причести више хиљада верника. Тако је било и ове године, непрекидни ред људи је прилазио Светој Чаши и причешћивао се ... детаљније »

Литургија Пређеосвећених Дарова у Храму Светог Саве у Краљеву

IMG_20170301_074207

У среду прве недеље Великог поста, Његово Преосвештенсто Епископ жички г. Јустин је, уз саслужење протођакона Александра Грујовића, служио Литургију Пређеосвећених Дарова. Присутни који од почетка поста кроз богослужења учествују у молитвеном животу овдашње литургијске заједнице су приступили Светој Тајни Причешћа. детаљније »