Епархијске вести

Празнична радост у Манастиру Ваведењу под Овчаром

Манастир Ваведење се налази осам километара од Чачка испод планине Овчар на обали Западне Мораве. По предању, на које се позивају Вук Караџић и Јоаким Вујић, манастир су подигли Свети Сава и његов отац Свети Симеон, али то предање је без историјске потврде. Стилске карактеристике оригиналних делова храма говоре да је овај манастир настао највероватније почетком XVI века. Такође се у ... детаљније »

Опет и опет у Хиландару Господу се помолимо!

Припадници 98. ваздухопловне бригаде, других јединица Војске Србије и пријатеља Војног аеродрома „Морава“ у Лађевцима упутили су се на своје последње поклоничко путовање ове године у Свету Гору, Хиландар и Зејтинлик у периоду од 30. 11. до 2. 12. 2018. Осим молитава и учешћа у Светој Христовој Чаши на самом почетку Богом благословеног Божићног поста, поклоници су се подробно упознали ... детаљније »

Света Архијерејска Литургија у Храму Светог цара Константина и царице Јелене у Коњевићима

У недељу 27. по Духовима, Његово Преосвештенство Епископ жички Господин Јустин, началствовао је евхаристијским сабрањем у Цркви Светог цара Константина и царице Јелене у Коњевићима. Нашега Архипастира са великом духовном радошћу дочекао је велики број мештана свих узраста, а Црква је била прелепо украшена трудом парохијана на челу са својим свештеником оцем Миодрагом, где је Црква а и сама Литургија ... детаљније »

Света Архијерејска Литургија у селу Горичани