Излет ученика гучке школе

Ученици издвојених одељења ОШ ,,Академик Миленко Шушић“ из Гуче посетили су у среду Манастир Никоље, бисер Овчарско-кабларске клисуре. Раном зором, са својим вероучитељем и учитељицама, ђаци су кренули пут манастира у коме су и присуствовали делу службе.

Након поуке о значају ове светиње која краси обале Западне Мораве и упознавања са њеним историјатом ђаци су обишли манастирски комплекс, палили свеће за своје најмилије и уживали у росом окупаном пролећном амбијенту. После разгледања, игре и послужења под вињагом која се налази у порти манастира кренули су пут Овчар Бање где су доручковали и још мало се играли на дечијем игралишту. Осмеси на њиховим лицима и узбуђење су били знак да је излет успешно реализован.

Захваљујемо се Црквеним општинама Тијање, Котража и Гуча које су помогле да овај пројекат комплетно буде реализован бесплатно за ђаке гучке школе онако како је то и замишљено.

Ђакон Александар Јаћовић