Излет из веронауке – ,,Пут Патријарха Павла“

На дан када наш народ обележава десетогодишњицу од упокојења Патријарха Павла, ученици ОШ ,,Ђура Јакшић“ из Српске Црње, као и ученици ОШ ,,4. октобар“ из Војвода Степе, су узели учешће на излету из веронауке од 15.11. до 17.11.2019. године под називом ,,Пут Патријарха Павла“.

Вођени благословом Божијим и молитвеним заступништвом Патријарха Павла, ученици су активности на излету започели тако што су узели благослов од Патријарха Павла, целивајући крст на његовом гробу у Манастиру Раковици. Такође, неописива радост је срца свих нас проткала у Манастиру Светог Георгија код драгог нам оца Доситеја Хиландарца. Домаћинска добродошлица и братска љубав нас је дочекала у Цркви Преображења Господњег на Златибору. Ту нас је топлим речима и благим осмехом поздравио старешина Цркве отац Ненад Ивановић.

Хор веронауке ,,Патријарх Павле“, који у нашој школи постоји пет година, је за све присутне уприличио духовно вече посвећено десетогодишњици упокојења Патријарха Павла, које је организовало братство Храма Преображења Господњег на Златибору. Прелепе пределе овог краја попут Стопића пећине и Мокре горе, сви ученици су имали прилику да обиђу и да се диве лепоти Божије творевине. Такође, оно што је овом излету дало посебно рухо, јесте дружење са ученицима из Пријепоља, који су на Златибору боравили у пратњи вероучитеља Радана Драгутиновића.

Велику захвалност дугујемо директорици ОШ ,,Ђура Јакшић“ из Српске Црње, која је уложила велики напор и труд да се ово едукативно и богоугодно дело организује и реализује. Посебно се захваљујемо председнику општине Нова Црња господину Владимиру Бракусу на финансијској подршци и великом бодрењу и бризи да деца имају све оно што им је неопходно да на овом путовању осете радост и буду срећни. Слава и хвала Господу што нас је окупио све заједно око Њега и Његових угодника, а свима нама показао да се величина нашег дела огледа у томе колико љубави има међу нама, као и то да је љубав коју деца преносе путоказ како треба живети и волети.

Слава и хвала Господу за све!

Вероучитељ Драган Стојишин