Исповест свештенства таковског намесништва

Дана 13.04.2016.г. у Шилопају код Горњег Милановца одржана је исповест свештенства таковског намесништва. У велелепној цркви посвећеној Светом Николају Мирликијском свештенство је одслужило Литургију Пређеосвећених Дарова и приступило Светој Тајни Исповести. Црква је подигнута 1939.г. и задужбина је Бора Сарачевића, познатог трговца из Београда родом из Шилопаја. Цркву је освештао Свети владика Николај, епископ жички и охридски. После Свете Литургије домаћин овогодишњег сабрања отац Обрад угостио је браћу и саслужитеље таковског намесништва за трпезом љубави у парохијском дому. Таковски намесник се обратио присутнима изневши кратак осврт на досадашњи рад и делатност на њиви Господњој упутивши душекорисне савете за још успешније пастирско служење. Свештеници су упознати са досадашњим резултатима и дешавањима, као и планираним активностима и обавезама у наредном периоду.

јереј Владимир Вулета