Исповест свештенства Архијерејског намесништва рачанског

У уторак 17. маја 2022. године, када наша Црква прославља Свету мученицу Пелагију Тарсијску, у Храму Светог пророка Илије на Мокрој Гори одржана је исповест свештенства Архијерејског намесништва рачанског. Светој Тајни Исповести приступили су сви свештеници намесништва.

Исповедник свештенства био је јеромонах о. Виталије (Милошевић), Светом Литургијом началствовао је јереј Александар Ђуричић, парох кремански, уз саслужење јереја Владимира Јовановића, пароха дубског.

Након Свете Литургије уприличена је трпеза љубави у парохијском дому. За време ручка присутнима се обратио Архијерејски намесник рачански протојереј Милинко Лукић захваливши о. Виталију и свештеницима који су се сабрали, како би приступили Светој Тајни Исповести којом тежимо духовном прочишћењу. Присутнима се обратио и о. Виталије даривавши све збирком „Одговори духовника савременом човеку“. Домаћин јереј Ненад Рогић поздравио је присутне и пожелео добродошлицу.

Јереј Јован Тимотијевић