Храмовна слава у Каменици

На дан Светог пророка Илије, обновљена црква у Каменици прославила је своју храмовну славу, уз присуство заиста великог броја верног народа из овог и околних подсувоборских села. Посебно радује долазак многобројне деце и младих људи који су својом младошћу испунили лепо уређену црквену порту, препуну зеленила и зналачки негованог цвећа.

Свету Литургију је служио архијерејски намесник  пожешко-ариљски протојереј ставрофор Ненад Величковић, уз саслужење свештеника Војислава Ресимића, Илије Милошевића, Милана Шишовића и Ратомира Рајичића, и појање оца Владимира Капларевића. Након Свете Литургије обављена је литија око цркве и резање славског колача, а окупљеним парохијанима обратио се отац Ненад пригодном беседом. Прослава је настављена за трпезом љубави.

Домаћин данашње славе је био Драгољуб Савић, пољопривредник из Каменице, а домаћинства за следећу годину се прихватио старешина овог храма отац Далибор Милошевић, заједно са још тројицом мештана.

Драган Шипетић