Храмовна слава у Ивањици

На дан светих Равноапостолних царева Константина и Јелене, 3. јуна 2015. године, Његово Преосвештенство Епископ жички Господин Јустин увеличао је својом посетом храмовну славу у Ивањици. Светој архијерејској Литургији, која је почела у 9 часова, своме Архипастиру саслуживали су протојереј-ставрофор Гмитар Милуновић, вд намесник  моравички, протосинђел Сава, старешина храма протојереј Милинко Тимотијевић, протојереј Крстивоје Милуновић и јереј Љубан Петровић. Свештенство и монаштво моравичког намесништва заједно са великим бројем верног народа окупило се да чује богонадхнуту реч свог духовног оца и заједно са Њим узме учешћа у Трпези Господњој.

Духовну радост је употпунила и благодат Свесветога Духа која се на ову заједницу излила и кроз свету тајну свештенства. На данашњи дан, по речима самог Преосвећеног владике, наша Света Мајка Црква је добила још једног молитвеника пред Престолом Свевишњега у лику ивањичког ђакона Милана Ђокића који је рукоположен презвитерски чин.

Након заамвоне молитве одржан је мали помен, код спомен обележја у парку изнад цркве, војницима и полицајцима који су своје животе положили за отаџбину у задњим ратовима. Затим су пререзани славски колач и жито и подељена нафора народу који је хитао у сусрет своме владици по Божији благослов.

Свечано славље је завршено трпезом љубави која је приређена у парохијском дому. Овде се старешина храма, протојереј Милинко Тимотијевић пригодним речима захвалности обратио Његовом Преосвештенству, свештенству, монаштву и верном народу.

Вероучитељ у СШ „Гимназија“ и ОШ „Милинко Кушић“

дипл. мастер-теолог Александар Тимотијевић