Храмовна слава у Црвици код Бајине Баште

У недељу, 9. августа, на дан светог великомученика Пантелејмона, Црква  у Доњој Црвици крај Бајине Баште прославила  је своју храмовну славу. Празновање овог Божијег угодника отпочело је празничним вечерњем у суботу, а наставило се евхаристијским сабрањем на сами дан празника.

Светом Литургијом началствовао је протојереј Горан Милинковић, архијерејски намесник рачански, а саслуживали су протојереј ставрофор Тодор Томић, јереј Владимир Васиљевић, јереј Божо Главоњић, належни парох јереј Владимир Малешевић и ђакон Милан Заграђанин. Свечано сабрање чинили су многобројни верници из Црвице и Бајине Баште.

Домаћини овогодишњег славља били су мештани Дејан Стефановић и Марко Дамјановић. Након литије и ломљења славског колача, сви гости празновање су наставили испред храма уз  пригодан програм и послужење које је припремљено трудом домаћина.

Надамо се да ће оваквих празновања и саборовања бити и у наредним годинама.

вероучитељ Ана Црепуљаревић