Храмовна слава Покров Пресвете Богородице у Јабланици

У златиборском селу Јабланици прослављена је храмовна слава Покров Пресвете Богородице. Литургијом је началствовао парох златиборски протојереј Давид Селаковић, а саслуживали су протонамесник Мирослав Неђић, парох мачкатски, јереј Бојан Сујић, парох сирогојнски и ђакон златиборски Ненад Ивановић.

Присутним верницима се обратио свештеник Бојан. Он је подсетио све да је покровитељство Мајке Божије велико и указао на пример колико постоји различитих икона у Руској Православној Цркви које су посвећене у част Пресветој Богородици као нашој највећој заступници код Господа Исуса Христа.

Након Свете Литургије, уследила је трпеза љубави за коју су се потрудили браћа Драган и Момир Дидановић из Јабланице.

јереј Јован Стојковић