Епископ Јустин служио у манастиру Вујан

У Недељу 12. по Духовима манастир Вујан (13. век) је био место евхаристијског сабрања којим је предстојао Епископ жички г. Јустин уз саслужење свештеномонаштва и свештенства Епархије жичке.

У данашњем манастирском храму, посвећеном Сабору светог архангела Михаила, сазиданом 1805. године, сабрали су се верници из Чачка, Г. Милановца и околине који су се у великом броју причестили Телом и Крвљу Господњом.

Владика Јустин је у својој беседи протумачио прочитано јеванђеље рекавши да нас Господ поучава да је Он донео нави савез, Нови Завет, са људима кроз који ћемо се спасавати. Како казује јеванђелист Матеј, младић је испунио све заповести Старог Завета али да би наследио живот вечни у Царству Небеском, Господ му даје нову заповест која ће га учинити савршеним. Испуњавајући Христове заповести тј. заповести новог савеза ми постајемо савршени, постајемо богови по благодати, а то је управо оно што Господ жели за нас.

Након Литургије, дружење је настављено у лепо уређеној манастирској порти.