Духовно вече у Медицинској школи у Ужицу

У склопу бројних дешавања образовног, културног и забавног карактера која се организују у Медицинској школи у Ужицу могу се издвојити књижевне вечери и дружења са савременим писцима, музичке вечери, философске трибине, сценски наступи. Школа живи светосавским духом бројним хуманитарним активностима и дугогодишњом сарадњом са бројним удружењима особа са инвалидитетом.

У понедељак 23. децембра текуће године Медицинска школа у Ужицу имала је част да у свом Клубу угости уваженог свештеника из нашег града, протојереј-ставрофора Милића Драговића, старешину Цркве Светог Марка. Организатори овог богоугодног дружења су Секција за Верску наставу и Тим за културну и јавну делатност наше школе,  са професорком српског језика и књижевности др Валентином Златановић Марковић и вероучитељем ђаконом Александром Тимотијевићем.

Тема водиља овог дивног дружења биле су библијске речи „Куцам на врата вашег срца“ како и гласи наслов изузетне књиге чији је приређивач отац Милић. Матуранти Медицинске школе са пажњом су слушали кратке приче које су одабрале и публици представиле ученице 4/3 разреда. Сви су веома пажљиво и са уживањем пратили живу реч оца Милића који је кроз надахнуте и поучне приче говорио овим младим људима о животним вредностима, изазовима, могућностима, изборима.

Отац Милић је поклонио примерак књиге са посветом школској библиотеци. Шездесетак младих људи и неколико професора понели су лепе утиске са овог предавања, као и наду да ће се оваква дружења наставити.

Александар Тимотијевић,

ђакон ужички и вероучитељ у Медицинској школи