Додела новчане помоћи новокрштеној деци у Рашки

IMG_0803Са радошћу можемо да објавимо да је са данашњим даном, на празник Св. Петке 27. октобра, завршено са исплатом донације деци која су крштена у периоду од 1. јануара до 20. септембра 2015. године, а која живе на територији општине Рашка, Архијерејског намесништва студеничког у следећим парохијама: Јошаничка Бања, Баљевац, Павлица, Градац, Рудница, Трнава и I и II Рашчанска. Сваком детету је исплаћено по 40 000 динара.

Велики број родитеља са децом је и учествовао на светим Литургијама служеним претходних дана у Саборном храму Св. архангела Гаврила у Рашки, а већина је и приступила Светом Причешћу и примила Свете Божанствене Тајне Тела и Крви Христове! Верном народу се у једној од беседа обратио протонамесник о. Здравко Николић, и посебно се захвалио добротвору г-дину Василију Пецићу и његовој фирми Арсенал–Рем на материјалној жртви коју је принео као свој допринос у тешкој борби српског православног народа против велике пошасти нашег доба–беле куге, и позвао верни народ  да се још усрдније помоли Господу за мир, здравље и спасење, као и да помене у молитвама добротвора и његову породицу.

ђакон Марко Ерић