Ђаци ОШ „Вук Караџић“ на смотри “Читалићи“

13285820_983198881767439_2097914410_nУ суботу, 21.о5.2016. године,  организованим превозом ученици и наставници ОШ „Вук Караџић“ отишли су у Ражањ на Републичку смотру “Читалићи“.

Пројекат “Читалићи“ подржава читање и разумевање прочитаног. Ученици кроз различите активности  показују своје интересовање и љубав према књизи. Ђаци основне школе „Вук Караџић“ освојили су значајне награде, два прва места и једно треће.

У повратку за Краљево наставници и ученици посетили су манастир Свети Роман који датира још из деветог века. Налази се на десној обали Јужне Мораве у близини Крушевца.

Доласком у манастир, великодушно дочекани од стране свештеника, ђаци и њихови наставници укратко су чули историју манастира, а затим су кренули на поклоњење светитељу где је и свештеник изговорио молитву за здравље свих присутних.

После поклоњења направљена је заједничка фотографија испред Цркве и наставници и ученици кренули су ка Краљеву.

Свети оче Романе, моли Бога за нас!

Наставник Верске наставе Марко Јоргић