Чудо архангела Михаила у Хони – храмовна слава у Приликама

На дан када прослављамо чудо Светог архангела Михаила у Хони свештенство и монаштво из више намесништва се окупило да са верницима и парохом приличке парохије прославе храмовну славу.

Светом Литургијом началствовао је јереј Владе Капларевић, старешина цркве у Атеници, а саслуживали су протојереј-ставрофор Славиша Стјепановић, парох ивањички, јеромонах Орсисије (Ивановић) из Манастира Тројице, протојереј Драган Стевић, старешина ариљске цркве, протојереј Небојша Дабић, парох чачански, јереј Зоран Стевлић, јереј Аранђел Петровић, парох радаљевски, јереј Душан Тодорић  и јереј Јован Кушић.

Да би Литургија била свечанија својим гласом допринели су и протојереј Синиша Раденковић, старешина ивањичке цркве, јереј Бојан Милошевић, парох ариљски, јереј Милун Стефановић, парох вички, протојереј Милинко Тимотијевић, парох ивањички, јереј Љубодраг Стојковић, парох брезовачки, као и игуманија Евгенија из Манастира Клисуре.

Храм је био испуњен верним народом који су са радошћу у великом броју приступили Светој Чаши.

После резања славског колача јереј Владе Капларевић се бираним речима и очинским словом обратио верујућем народу.

Након Свете Литургије у сали црквеног дома уготовљена је за све присутне трпеза љубави за време које се обратио парох прилички протонамесник Синиша Никитовић који се првенствено захвалио Господу Богу што је у овом малом месту на данашњи дан сабрао оволики број свештеника и монаха да заједно са верујућим народом ове парохије прославе храмовну славу.

ЦО Прилике