Црквена слава у Комадинама (Ивањица)

На дан када се наша Света Црква молитвено сећа Светог великомученика Прокопија прослављена је црквена слава у селу Комадине, покрај Ивањице.

Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј Синиша Раденковић уз саслужење старешине ивањичке цркве протојереја Милинка Тимотијевића, јереја Зорана Стевлића и јереја Миладина Малића из Епархије банатске.

Велику духовну радост донело је учешће великог броја деце и младих, мештана села Комадине и околних села.

Након Свете Литургије освештан је мозаик Светог Прокопија који је постављен на улазу у храм и пресечен је славски колач.

Отац Синиша је у надахнутој беседи нарочито указао на значај и неопходност нашег доласка у Цркву и учествовања на Светој Литургији. Захвалио се свима који помажу и себе уграђују у овај Свети храм.

Трпезу љубави за све присутне припремили су домаћини славе Милић и Милета Лишанин са породицама.

Дарко Ђорђевић, студент теологије