Час Верске наставе у сирчанској Цркви Светог пророка Илије

Drugaci 0036Ученици другог разреда ОШ „Јован Цвијић“ Сирча имали су у понедељак 30.5.2016. час Верске наставе у Цркви Светог пророка Илије у Сирчи. Ту су узели благослов од свог парохијског свештеника и бившег вероучитеља о. Драгана Јовића, који их је срдачно дочекао.

Ушавши у храм, ученици су целивали иконе, стали на своју страну и постављали вероучитељу бројна питања у вези са храмом и његовим деловима. Вероучитељ је на претходном часу предавао о основним деловима храма, литургијским сасудима и богослужбеним предметима, што су ученици у храму могли опипати или видети.

Иначе,  Црква Светог пророка Илије налази се непосредно поред школе, те ученици веома често имају часове Верске наставе у порти или унутар храма.

Након изласка из храма ученици су се поиграли у црквеној порти, а затим се са вероучитељем вратили у школу.

вероучитељ  Филип  Зеленовић