Богојављење у Ариљу

16107418_1152165324900029_5498460215648595788_oПочетак Спасоносне проповеди Господа Исуса Христа  на земљи почиње великим догађајем, крштењем у реци Јордан. Сваке године обележавајући овај празник, молитвено се сједињујемо са Господом и радујемо са Светим Јованом који је положио руку на Њега.

У Ариљу које се налази између две реке, Рзава и Моравице, уобичајило се пливаље за Часни Крст. Упркос ниској температури воде у реци Рзав, десетина пливача је дошла да покаже своју веру у Бога.

После Свете Литургије и водоосвећења испред храма, велики број верника са свештеницима кренуо је у богојављенску литију. Ариљци са радошћу долазе да узму водицу како би благослов Божији дошао и у њихов дом.

Протојереј Драган Стевић у својој беседи нагласио је важност Божијег јављања и  да је Његов благослов свагда са нама, и данас кад освећујемо воду тај благослов је присутан.

ђакон Бранко Росић