Бадње вече у Сирчи

У суботу 6. јануара 2018. године, у Цркви Светог Илије у селу Сирча, прослављено је Бадње вече, навечерје празника Рођења Христовог. Након вечерње службе, парохијски свештеник протојереј Драган Јовић и протонамесник Јово Златић, су у присуству многобројног народа освештали бадње дрво, које је потом упаљено у порти храма.

Вечерњој служби и паљењу бадњака присуствовао је и велики број деце, бивших и садашњих ученика ОШ ,,Јован Цвијић“ у Сирчи,  која су се заједно са својим родитељима одлучила да на овај празник дођу у храм. Најмлађи од њих су заједно са својим вероучитељем певали божићне песме које су научили на часовима верске наставе: ,,Божић, Божић благи дан“, ,,Ој бадњаче, бадњаче“ и ,,Витлејеме, славни граде“. Након што су отпевали песмицу, деца су похваљена од стране родитеља, свештеника и вероучитеља. За сву децу и народ било је припремљено богато послужење.

вероучитељ Филип Зеленовић